" />
6.2.2018 | Petr Sumbal

Béčko si může vylepšit svou pozici před play-off, doma přivítá Porubu

"B" tým Frýdku-Místku už pomalu vyhlíží play-off, do konce základní části Krajské ligy zbývají už jen dvě utkání. Na středu připadá poslední domácí utkání béčka v základní části, pozici v tabulce před nadcházejícím play-off si bude chtít vylepšit výhrou nad Porubou "B" ve středu od 18 hodin.

Rysí béčko hraje v základní části naposledy doma

Béčko rysů má na závěr sezony velmi dobrou formu, daří se mu pravidelně vyhrávat. Z posledních pěti utkání zvítězilo čtyřikrát, pokaždé doma. Celkově čítá série domácích vítězství už pět zápasů, ve středu se Slezané pokusí přidat také šestý úspěch před domácím publikem. V tabulce je "B" tým Frýdku-Místku na šestém místě, přičemž ještě může pomýšlet zlepšení. Na pátém místě je Krnov, který má o dva body více. Za Frýdkem-Místkem je v tabulce o tři body Český Těšín.

Poslední utkání mladým rysům sice vyneslo všechny tři body, ale proti Novému Jičínu "B" to bylo nečekané trápení. Tým, který dosud získal pouhý jeden bod, v Polárce sahal po vyrovnání. Ve třetí třetině snížil dvěma brankami na 2:3 a až gól Lukáše Zberovského v úplném závěru rysy uklidnil.

Poruba chce prodloužit sérii výher

Poruba "B" nasbírala v dosavadním průběhu Krajské ligy Moravskoslezské ligy 46 bodů, což je o čtyři body více než Frýdek-Místek. V případě neúspěchu na ledě Polárky se tak ještě klidně mohou pozice těchto dvou týmů vzájemně prohodit. Zároveň je také možné, že na sebe oba narazí ve čtvrtfinále play-off. Poruba se na zápas proti Frýdku-Místku naladila třemi výhrami po sobě. Po prohře 2:7 s Krnovem postupně porazila Nový Jičín "B" 7:0, Český Těšín 11:2 a naposledy Horní Benešov 5:2.

Porubští v Horním Benešově vyhráli bez větších komplikací a jen potvrdili svou velmi slušnou formu. V první třetině poslal hosty do vedení David Sysala, ve druhé dvacetiminutovce vytvořili Porubě náskok Michal Dvořák a Jan Korec. Ve třetí třetině se ještě trefili Vladimír Rosypka a podruhé Korec. Až pak hosté zvolnili a ke slovu se dostali i domácí, kteří snížili na konečných 2:5.

Ve vzájemných střetnutích zatím úspěšnější Poruba

V soubojích "B" týmů Poruby a Frýdku-Místku v obou případech zvítězili Ostravané. První utkání se hrálo na ledě Polárky. V první třetině domácí hokejisté dominovali a dokázali vstřelit dvě branky. Od druhé třetiny se ale iniciativy ujali hosté a dostávali Frýdek-Místek pod tlak. Negativní skóre dokázali otočit a ujali se hned dvoubrankového vedení. Frýdek-Místek tak s Porubou "B" prohrál 4:7.

Při druhém vzájemném utkání zastihla Poruba Frýdek-Místek ve velmi špatné formě, což se potvrdilo i v Ostravě. Na úvodní gól Radima Goly sice ještě velmi rychle odpověděl Roman Polášek, ale pak už se trefovali pouze domácí. Ti vyhráli díky dvěma brankám Rosypky a jedné Sysaly 4:1.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno