11.7.2017 | Mario Schüler

Chceme se dostat do skupiny o postup, říká lodivod mladších dorostenců Radim Nečas

Mladší dorostenci Frýdku-Místku budou v letošní sezoně nastupovat v soutěži, která nese název Regionální liga mladšího dorostu. Skupinu I, do které patří i Frýdek-Místek doplní ještě další devítka týmů a v rámci regionu tak bude určitě o co hrát.

Lodivodem mladšího dorostu je opět Radim Nečas, který si našel čas a odpověděl nám na pár otázek.

Pane Nečasi, soutěž, jak už bylo řečeno, se dočkala oproti loňskému modelu zásadní změny a tím je rozdělení podle regionu. Jak vnímáte tuto změnu a je pro vás pozitivním oživením soutěže?

"Rozdělení soutěže je určitě úspornější. Funguje to tak už třetí sezonu a myslím si, že to vyhovuje většině oddílů."

V soutěži narazíte na nováčky z Krnova, Českého Těšína a Vítkovic, které do soutěže postavily tým „B“. Co od těchto družstev v soutěži očekáváte?

"To ukáže až průběh soutěže. V loňském ročníku nastoupil jako nováček soutěže tým Uherského Ostrohu. Dali dohromady dobrý tým, který skončil na celkovém 3.místě."

Vy jste stál na lavičce mladšího dorostu v uplynulé sezoně a stejně tomu tak je v té letošní. Můžete zhodnotit letošní letní přípravu s tou loňskou?

"V loňské přípravě byl poměr staršího a mladšího ročníku vyrovnaný, což letos je drtivá většina nováčků. Co se týče podmínek pro přípravu, jsou na velmi dobré úrovni. Jinak samotná příprava byla, podobně jako loni, zaměřena na rozvoj všeobecných dovedností hráčů se zaměřením na sílu a dynamiku."

Ukázala Vám letošní příprava na suchu něco, co Vás potěšilo a naopak zklamalo?

"Potěšil mě přístup hráčů k tréninkovým povinnostem. Trénovali poctivě a na maximu svých možností. Samozřejmě jako každý trenér bych si přál stoprocentní účast na trénincích, ale to nejde."

V srpnu vyjedete poprvé v sezoně na led, na který se hráči určitě těší. Budou první tréninky něčím speciálním oproti minulému ročníku?

"Změna proti loňskému roku bude ve druhém týdnu přípravy, kde chystáme 4 – 5ti denní soustředění v ucelených celodenních blocích, které by měly obsahovat 2x led, 2x sucho včetně obědů. Jinak bude probíhat příprava v podobném duchu jako loni."

Znáte už jména soupeřů, se kterými byste chtěl se svým týmem změřit síly v přípravném období na ledě?

"Budou to kluby z regionu. Na závěr přípravy odehrajeme turnaj v Rožnově."

Soutěž se v prosinci rozdělí dvě skupiny, kdy první pětka postoupí do bojů o ELIOD extraligu mladšího dorostu a druhou pětici čekají zápasy o konečné umístění v soutěži. Jaký si s týmem dáváte cíl?

"Samozřejmě by jsme si přáli postup do skupiny o postup, ale vše souvisí s tím, jak se nám podaří doplnit tým po odchodu našich hráčů do extraligových týmů. Bude to samozřejmě složitější, vzhledem ke vzniku Béček Poruby a Vítkovic. Takže někteří hráči, kteří u nás vloni působili, zůstanou ve svých mateřských klubech. Ale uděláme pro to maximum."

Pane Nečasi, děkuji Vám za Váš čas a v letošní sezoně přeji hodně sportovních úspěchů.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno