8.1.2017 | Monika Návratová

Doufám, že se to tímhle gólem prolomí a začne to tam padat, říká Jiří Půhoný

První branku včerejšího utkání proti Mostu, ve kterém domácí slavili výhru 4:3, vstřelil Jiří Půhoný. Ten se ve frýdecko-místeckém dresu prosadil poprvé, jaké z toho měl pocity, co k tomuto duelu prozradil a jak se mu tady zatím líbí?

Ulevilo se vám, že jste získali důležité body proti poslednímu týmu?

Ano, byl to pro nás hrozně důležitý zápas. Kdybychom prohráli, tak už by ten bodový náskok nebyl tak komfortní. Teď máme na Most náskok 17 bodů, takže je to určitě super.

Jak bys ten zápas zhodnotil?

Nejdřív jsme to měli pod kontrolou, pak jsme ale udělali v poslední třetině zbytečný faul, po kterém jsme dostali gól. Od té doby už to bylo takové hodně nervózní, ale naštěstí jsme to ubránili. Juraj Šimboch tam měl parádní zákrok a se štěstím jsme to nějak dotáhli do vítězného konce.

Vstřelil jsi první gól ve frýdecko-místeckém dresu, jaké z toho máš pocity?

Určitě jsem rád, že mi to tam spadlo. Výbornou práci odvedl David Cienciala, který to nahrál bekovi a Miha Štebih výborně vystřelil. Já už jsem puk jen dorážel, takže to byl docela snadný gól.

Berete jako velkou výhodu to, že teď budete hrát další tři zápasy doma?

Jo, řekli jsme si, že teď máme asi tři zápasy doma a ty budou jedny z nejdůležitějších do konce sezóny. Kdybychom prohrávali, tak by to bylo špatné. Musíme z toho vytěžit hodně bodů a vyhrávat.

Tým trápila nemoc, postihlo to i tebe?

Tak nějak napůl. Chodil jsem trénovat, ale taky jsem se necítil úplně nejlíp. Naštěstí jsem ale neměl antibiotika jako někteří kluci, takže to bylo v pohodě.

Jak se ti tady zatím celkově líbí?

Jo super, zázemí je na první ligu úplně úžasné, je tady nádherný nový stadion. Kabina a kluci jsou v pohodě, vzali mě, takže já si nemůžu stěžovat.

Jak zatím hodnotíš své výkony?

Jsem v jiném týmu, s kluky v lajně zatím moc gólů nedáváme. Doufám, že to bude čím dál lepší, že se to dneškem prolomí a bude to tam padat.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno