29.3.2017 | Mario Schüler

Druháci zakončili sezonu 8. místem v Novém Jičíně

O víkendu 25. - 26. 3. 2017 se hokejisté ročníku 2009 zúčastnili dobře obsazeného turnaje v nedalekém Novém Jičíně

Rozlosování turnaje nám určilo skupinu B. Turnaj byl rozdělen do 3 skupin a v každé bylo 6 týmů.

První dva zápasy se našim barvám moc nepodařily. Nezachytili jsme začátky obou zápasů a inkasovali hned v prvních sekundách. Ve druhé půli, se kluci rozehráli, ale soupeř byl vždy o něco lepší a oba úvodní zápasy jsme prohráli, i když se nedá říct, že bychom se nesnažili vyrovnat.

Do dalších zápasů už kluci nastoupili s odhodláním soupeře porazit. Narazili jsme na nám velice známé soupeře, Kopřivnici, Třinec a Uničov. V těchto zápasech naše barvy nezaváhaly a své soupeře přehrály bojovností, bruslením a kombinací.

Zápasy ve skupině:

HC Frýdek-Místek vs. HK Bratislava Ružinov 5:8

HC Frýdek-Místek vs. HC Olomouc 5:8

HC Frýdek-Místek vs. HC Kopřivnice 14:5

HC Frýdek-Místek vs. HC Oceláři Třinec 11:3

HC Frýdek-Místek vs. HC Orlíci Uničov 12:1

Bohužel první dvě prohry ve skupině nám určily konečné boje o 7. - 9. místo.

Tyto zápasy byly pro naše barvy náročné, jelikož po prvním hracím dni, nám jednoho hráče skolila nemoc a na poslední zápas turnaje, jsme přišli o dalšího hráče.

Kluci bojovali jako lvi, do posledních zápasů dali úplně vše a trochu nám chybělo i to pověstné štěstíčko a nakonec jsme letošní sezónu zakončili zmíněným 8. místem.

Zápasy o 7. - 9. místo

HC Frýdek-Místek vs. HC Chrudim 11:2

HC Frýdek-Místek vs. Černé sovy Brno 7:9

Určitě to bylo pro naše barvy zklamání, jelikož jsme odjížděli s většími ambicemi, ale kdo chce vyhrávat, tak se musí naučit přijímat i prohry a to se kluci naučili a odnesli si spoustu krásných hokejových zážitků.

Nominace hráčů:

Brankář - Kovařík David 69,5% úspěšnost

Hráči - Matěj Doupal 22+7, Vincent Teichmann 12+1, David Malý 2+3, Viktor Hanák 5+7, Jirka Dostál 9+2, Marek Kohut 6+1, Vanessa Prymusová 4+1, Lukáš Žižka 2+0, Matěj Balvín 3+3

Zaznamenal: Ondřej DoupalNábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

WSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno