22.3.2017 | Mario Schüler

Hokejisté třetí třídy se zúčastnili turnaje v Uničově

Dva týmy našich malých hokejistů (Rysi a Rysáci) se ve dnech 25. - 26.3. zúčastnili turnaje v Uničově. Turnaj prověřil kvality našich malých hráčů.

Každý náš tým hrál v jiné skupině a tak si měli hráči možnost zahrát proti soupeřům, se kterými se nepotkávají v soutěžních zápasech.

Rysi vstoupili do turnaje velmi sebevědomě a všechny své zápasy v sobotu vyhráli. Druhý den vstupovali do bojů, jako jedni z favoritů na celkové vítězství. Bohužel toto očekávání nebylo naplněno.

Hned první zápas neděle byl velmi rozpačitý a určil průběh dne. V tomto zápase jsme nedokázali navázat na dobré výkony ze soboty. I přesto, že jsme skupinu vyhráli s nejvyšším počtem bodů, na dalším průběhu to nebylo vůbec znát. Kluci se nedostali do pohody předchozího dne a ve vyřazovacích bojích skončili pod branami finále.

V utkání o třetí místo jsme prohráli s East Bohemia Hockey team. Soupeř měl po celou dobu zápasu navrch a naši hráči jen dotahovali. Nakonec se nám podařilo vyrovnat, ale po nevyužitém samostatném nájezdu (nastřeleno břevno) ke konci zápasu, soupeř skóroval a boj o třetí místo vyhrál.

Velikou oporu však mají naši hráči v brance. Matěj Flok měl úspěšnost 81 % a inkasoval nejméně branek v turnaji.

FM - Hodonín 15 : 2

FM - East Bohemia 8 : 3

FM - HC Olomouc 17 : 2

FM - Vítkovice 15 : 1

FM - Přerov 9 : 8

FM - Jihlava 10 : 0

FM - Přerov 3 : 7

FM - East Bohemia 7 : 8

Rysáci na své spoluhráče nenevázali. První zápas bohužel prohráli a také v ostatních zápasech se jim nevedlo o moc lépe. Nakonec si zahráli o 10 místo, které nakonec bylo také celkovým umístěním Rysáků.

I přes neúspěch našich barev si kluci turnaj užili. Měli možnost srovnat svoje schopnosti a dovednosti s jinými soupeři.

Nominace hráčů:

Flok Matěj, Saitl Daniel

Verlík Tadeáš 4+3, Mitura Ondřej 6+2, Socha Kryštof 7+2, Doupal Matěj 13+12, Trnka Přemek 9+7, Marek Kuba 8+13, Janák Tobias 14+10, Prymusová Vanessa 5+2, Hrček Jan 19+13

Malý Mikuláš, Malý David, Pindur Vojtěch, Dostál Jiří, Rycek Kryštof, Teichmann Vincent, Szkandera Dominik, Hanák Viktor, Prymus Samuel

Zaznamenal: Ondřej DoupalNábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

WSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno