22.3.2017 | Mario Schüler

Hokejisté třetí třídy se zúčastnili turnaje v Uničově

Dva týmy našich malých hokejistů (Rysi a Rysáci) se ve dnech 25. - 26.3. zúčastnili turnaje v Uničově. Turnaj prověřil kvality našich malých hráčů.

Každý náš tým hrál v jiné skupině a tak si měli hráči možnost zahrát proti soupeřům, se kterými se nepotkávají v soutěžních zápasech.

Rysi vstoupili do turnaje velmi sebevědomě a všechny své zápasy v sobotu vyhráli. Druhý den vstupovali do bojů, jako jedni z favoritů na celkové vítězství. Bohužel toto očekávání nebylo naplněno.

Hned první zápas neděle byl velmi rozpačitý a určil průběh dne. V tomto zápase jsme nedokázali navázat na dobré výkony ze soboty. I přesto, že jsme skupinu vyhráli s nejvyšším počtem bodů, na dalším průběhu to nebylo vůbec znát. Kluci se nedostali do pohody předchozího dne a ve vyřazovacích bojích skončili pod branami finále.

V utkání o třetí místo jsme prohráli s East Bohemia Hockey team. Soupeř měl po celou dobu zápasu navrch a naši hráči jen dotahovali. Nakonec se nám podařilo vyrovnat, ale po nevyužitém samostatném nájezdu (nastřeleno břevno) ke konci zápasu, soupeř skóroval a boj o třetí místo vyhrál.

Velikou oporu však mají naši hráči v brance. Matěj Flok měl úspěšnost 81 % a inkasoval nejméně branek v turnaji.

FM - Hodonín 15 : 2

FM - East Bohemia 8 : 3

FM - HC Olomouc 17 : 2

FM - Vítkovice 15 : 1

FM - Přerov 9 : 8

FM - Jihlava 10 : 0

FM - Přerov 3 : 7

FM - East Bohemia 7 : 8

Rysáci na své spoluhráče nenevázali. První zápas bohužel prohráli a také v ostatních zápasech se jim nevedlo o moc lépe. Nakonec si zahráli o 10 místo, které nakonec bylo také celkovým umístěním Rysáků.

I přes neúspěch našich barev si kluci turnaj užili. Měli možnost srovnat svoje schopnosti a dovednosti s jinými soupeři.

Nominace hráčů:

Flok Matěj, Saitl Daniel

Verlík Tadeáš 4+3, Mitura Ondřej 6+2, Socha Kryštof 7+2, Doupal Matěj 13+12, Trnka Přemek 9+7, Marek Kuba 8+13, Janák Tobias 14+10, Prymusová Vanessa 5+2, Hrček Jan 19+13

Malý Mikuláš, Malý David, Pindur Vojtěch, Dostál Jiří, Rycek Kryštof, Teichmann Vincent, Szkandera Dominik, Hanák Viktor, Prymus Samuel

Zaznamenal: Ondřej Doupal

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno