3.11.2017 | Mario Schüler

Je tady nejkníratější měsíc roku

I Frýdecko-Místečtí Rysi poprvé letos v listopadu podpoří nadační fond Muži proti rakovině neboli MOVEMBER.

Ve středu 22. listopadu na utkání proti Horácké Slavii Třebíč přijďte s námi podpořit tento nadační fond. Každá 20-ti koruna z Vaší zakoupené vstupenky poputuje na konto tohoto fondu a pomůže ostatním. Navíc pro VŠECHNY s knírkem bude připraven kupón na nápoj a párek zdarma. Takže oholit, nechat narůst a přijít s námi společně podpořit dobrou věc.

O co jde v MOVEMBERU?

Takzvaný MOVEMBER je měsíc především mužské solidarity, který je zaměřen na prevenci typicky mužského onemocnění, jímž je rakovina prostaty. Název vznikl spojením dvou anglických slov knír (moustache) a měsícem listopad (november). Je to vlastně každoroční celosvětová akce, kdy na začátku listopadu se muži oholí a do konce měsíce si nechají růst knírek. Cílem celé akce je zvyšování povědomí o této nemoci a potřebách včasné detekce. U nás se celou akcí zabývá již zmíněný Nadační fond Muži proti Rakovině, který se zastřešuje podporu informovanosti celé veřejnosti, zkvalitňování léčebných metod, dostupnost zdravotního materiálu či léků, podporu vzdělání a výzkumu a mnoho dalšího.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

WSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský kraj