4.7.2017 | Mario Schüler

Kluci ve 4. třídě jsou šikovní a hraví. Na práci se těším, říká trenér Miroslav Kameník

Miroslav Kameník stál v minulé sezoně na lavičce staršího dorostu a 5. + 7. třídy. Právě v lize mladších a starších žáků dokázal ve skupině o umístění s hráči vybojovat první místo. V letošní sezoně je před tímto trenérem další výzva, když mimo kategorie staršího dorostu, bude kormidlovat taky hráče 4. třídy.

Pane Kameníku, v minulé sezoně jste v lize mladších a starších žáků, jak už bylo zmíněno, dokázal vybojovat ve skupině o umístění první místo. Bylo to těžké dosáhnout tohoto výsledku, u kterého byl i pan Stanislav Sztefek a Tomáš Muroň?

Kluci poctivě trénovali, takže se dalo očekávat, že se výsledky v průběhu sezóny dostaví.

V letošní sezoně jste zůstal u staršího dorostu a nově budete působit taky u čtvrté třídy. Jak se na práci s menšími hokejisty těšíte?

Bude to oproti dorostu jiné a těším se. Kluci jsou hraví a je jich i dost šikovných.

Jak probíhá letní příprava s těmito hráči pod Vašim velením?

Na přípravě se podílel i pan Teichmann, který kluky zná už déle. Přípravu jsme dělali převážně v herním stylu a musím kluky pochválit, líbí se mi jak chtějí v každé hře vítězit.

Před startem ligové sezony se hráči určitě představí v domácí hale v rámci některého z přípravných zápasů. Máte už některé zápasy domluvené a můžete prozradit soupeře?

Ke konci prázdnin se uskuteční v hale Polárka dvoudenní Mezinárodní turnaj. Z převážné části to budou soupeři se kterými se v soutěži nebudeme potkávat, aby si kluci zahráli i s jinými týmy a ostatní přípravné zápasy budeme domlouvat v průběhu přípravy.

Právě 4. třída patřila v minulé sezoně k těm nejúspěšnějším mládežnickým kategoriím, když pod vedením Tomáše Snášela a Michala Boboka hráči Krajskou ligu přípravek vyhráli, což se dlouho nepodařilo. Sledoval jste někdy výkony těchto hráčů, kteří si dokázali opravdu poradit s každým týmem?

Ano, některá utkání jsem viděl a musím říct, že spousta kluků byla šikovných.

Určitě byste chtěl na tento úspěch navázat a pokusit rovněž o vítězství v soutěži. Bude to však těžký úkol. Jste na něj připravený s hráči?

Jestli jsme připraveni to ukáže až sezóna. A co se týká výsledků bylo by pěkné vyhrávat, ale určitě to není priorita. Musíme začlenit kluky, kteří začali později a hlavní cíl je, aby kluky hokej bavil a měli z něj radost.

Soutěž čtvrté třídy je rozdělená na dvě části, přičemž první část soutěže se hraje podle pravidel minihokeje. Je to podle Vás správné, že děti přecházejí na tzv. velký hokej až v průběhu sezony, nebo by měly zápasy na celé hřiště začínat už v září?

Na toto téma je spousta názorů. Myslím si, že pro kluky, kteří začínají později, je to asi lepší.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno