5.5.2017 | Mario Schüler

Mise 7. třídy ve Francii skončila 4. místem

V konkurenci 12 týmů z několika zemí Evropy i zámořského výběru mladých hokejistů z Kanady, se frýdeckomístečtí hokejisté a hokejistka umístili na výborném čtvrtém místě.

Po skvělém začátku jsme všichni určitě pomýšleli na „bednu“, ale v semifinále a finále turnaje jsme narazili na velmi kvalitní soupeře. V semifinálových bojích s týmy Saint Gervais a Olten se nám sice podařilo remizovat, ale chybějící body se v systému turnaje ukázaly jako důležité a remízy nám zajistily duel o 3. místo se soupeřem, který byl již nad naše síly.

Bilance z odehraných zápasů je v konkurenci týmů velmi uspokojivá:

Odehráno:9 zápasů (1 přípravný)

Výhry:5 zápasů

Remízy:2 zápasy

Prohry:2 zápasy

Pro všechny hráče byla účast na turnaji ve Francii odměnou za celoroční dřinu na trénincích a v zápasech. V porovnání se světovou konkurencí si český hokej vede stále velmi dobře.

Děkujeme za výpomoc kluků z „New Jersey“, Matěji a Vojtovi na ledě, jejich rodičům za neúnavné povzbuzování jak směrem k ledu, tak k ostatním rodičům.

Poděkování chci směrovat trenérům Mirku Kameníkovi a Liboru Langerovi, kteří hecovali hráče do posledních minut.

Zvláštní poděkování, a to za všechny „účastníky zájezdu“, patří paní Gabriele Milotové, která organizačně zajistila ubytování a komunikaci s pořadateli turnaje.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno