8.1.2017 | Mario Schüler

Mladší dorostenci deklasovali Nový Jičín deseti góly

Mladší dorostenci Frýdku-Místku přivítali v prvním zápase nového roku v hale Polárka soupeře z nedalekého Nového Jičína.

V desáté minutě otevřel skóre zápasu domácí Jakub Hykl – 1:0. Po úvodní brance z poloviny první třetiny byly k vidění další šance na obou stranách, ale na další gólovou radost se čekalo až do dvacáté minuty, kdy se prosadil Martin Zoubek – 2:0.

Stejný průběh zápasu byl k vidění i v první polovině druhé tercie. V té se zrodily další šance, ale oba brankáři byli pozorní. Gólovou smršť, která rozhodla o vítězi zápasu, spustili hráči Frýdku-Místku v polovině sedmatřicáté minuty. To měl svá mířidla správně seřízené Ondřej Hranický, který upravil na rozdíl tří branek – 3:0. Na třetí inkasovaný gól hosté dokázali odpovědět, když po devětapadesáti vteřinách poslal kus černé gumy za záda domácího brankáře Martin Kožený – 3:1. Na kontaktní gól Nového Jičína přišla třígólová odpověď z řad domácích hráčů. V polovině 39. Minuty mířil přesně Alexandr Kapitanov – 4:1. Za dalších 25 vteřin zvýšil na 5:1 Radek Dvořák, a když o dvě desítky vteřin později přidal Jakub Hykl svůj druhý gól, kterým upravil na konečných 6:1 po čtyřiceti minutách hry, o vítězi zápasu pochyboval už jen málo kdo.

Závěrečná perioda nabídla dalších pět branek. První zaznamenal Filip Stebel – 7:1, který jen podpořil svůj tým při cestě za vítězstvím. Na jeho úspěch odpověděl hostující Jan Holáň, který jen zmírnil vysokou nadílku svého týmu – 7:2. Gólový zápis číslo osm měl na svědomí Jakub Rusina, kterého o necelé dvě minuty později doplnil Martin Zoubek – 9:2. Vytoužený desátý gól nakonec padl v čase 56:15, když se podruhé trefil Radek Dvořák – 10:2.

Mladší dorost si v prvním zápase roku 2017 na domácím ledě připsal vysoké vítězství nad Novým Jičínem, kterého zdolal rozdílem osmi branek.

HC Frýdek-Místek – HK Nový Jičín 10:2 (2:0, 4:1, 4:1)

Branky:10. Hykl (Popelář, Zoubek), 20. Zoubek (Hykl, Popelář), 37. Hranický, Kolder), 39. Kapitanov (Stebel), 39. Dvořák (Kolder), 40. Hykl (Zoubek, Popelář), 42. Stebel (Škrlík), 54. Rusina, 56. Zoubek (Hykl, Poprocký), 57. Dvořák (Koder) – 38.Kožený (Zvrtek), 44.Holáň

Vyloučení: 6:5, využití: 2:0, diváci: 63

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

WSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada