9.11.2017 | Petr Sumbal

Pětice „rysů“ v mládežnických reprezentacích České republiky

V reprezentační přestávce se WSM Liga nehraje, to ale neznamená, že mají hráči Frýdku-Místku volno. V mladém mužstvu Slezanů se našli tací, kteří svými výkony zaujali trenéry mládežnických reprezentačních výběrů a odcestovali na nejrůznější turnaje.

Tato pocta se dostala pětici hráčů: Filipu Hamanovi, Davidu Kofroňovi, Janu Kalusovi, Michalu Kvasnicovi a Jonáši Peterkovi. Jako náhradník je připraven Ondřej Hrachovský. Rysi měli své zastoupení ve všech věkových kategoriích od sedmnáctky až po reprezentační dvacítku.

Česká reprezentace do sedmnácti let se v současné chvíli účastní tradičního a prestižního turnaje World Under-17 Hockey Challenge v kanadské Dawson Creeku. Součástí výběru hlavního trenéra Petra Hakena je také Jonáš Peterek, který v této sezoně odehrál za Frýdek-Místek čtyři zápasy. Česká sedmnáctka bude chtít v Kanadě po třech prohrách ve skupině překvapit ve čtvrtfinále Rusko.

Reprezentace do osmnácti let odcestovala do Finska, kde se účastní Turnaje pěti zemí. V týmu je Michal Kvasnica, který za rysy odehrál v letošní sezoně dvacet zápasů a s deseti body je nejproduktivnějším juniorem WSM Ligy. Češi už mají za sebou vítězství v prodloužení nad Finskem a prohru se Švédskem. Čeká je ještě Švýcarsko a USA.

Výběr do devatenácti let je jediný, který zůstal v Česku, kde sehraje tři zápasy s Finskem. Ten sobotní můžete vidět na vlastní oči na stadionu Polárka. Fandit budete moci i Janu Kalusovi, který ve výběru Václava Varadi nechybí, jako náhradník je připraven Ondřej Hrachovský. Od pátku do neděle se tým postupně představí v Kopřivnici, Frýdku-Místku a Ostravě-Porubě.

Dvacítka pod vedením trenéra Filipa Pešána odcestovala do Ruska, kde se účastní Turnaje čtyř zemí. Frýdek-Místek má v nominaci hned dvojí zastoupení. O lednové mistrovství světa se snaží zabojovat Filip Haman a David Kofroň. Právě Kofroň se jedním gólem podílel na výhře nad Finskem po prodloužení. Dále si ještě dvacítka zahraje proti Rusku a Švédsku.

Foto: Juniorský hokejNábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno