14.11.2017 | Petr Sumbal

Po reprezentační pauze přivítají rysi na svém ledě poslední Kadaň

Reprezentační přestávka už je minulostí, a tak se může zase na plné obrátky roztočit kolotoč jménem WSM Liga. Frýdek-Místek pauzu přečkal na osmém místě a ve středu ho čeká souboj s poslední Kadaní, který by mohl v případě výhry rysy postrčit tabulkou směrem nahoru. Utkání začne v 18:00 v hale Polárka.

Frýdek-Místek chce potěšit domácí fanoušky další výhrou

Frýdek-Místek by si po pár posledních zápasech potřeboval trochu vylepšit náladu a utkání s poslední Kadaní by pro to mohlo být ideální příležitostí. I když rysi nepředváděli špatné výkony, častokrát v poslední době prohrávali. Naposledy po statečném výkonu 2:3 v prodloužení s Prostějovem.

Předtím ale mladý frýdecko-místecký tým porazil na domácím ledě favorita soutěže České Budějovice 3:1. A to i přesto, že se musel obejít nejen už tradičně bez bratrů Kovařčíků a Arona Chmielewského, kteří nastupují pravidelně za Třinec, ale tentokrát i bez kapitána Milana Mikulíka, který rovněž pomáhal Ocelářům. V brance předvedl skvělý výkon obvyklý náhradník Jan Hlaváč a svůj premiérový gól ve WSM Lize vstřelil Adam Raška.

Do haly Polárky v poslední době soupeři nejezdí příliš rádi, protože tam často prohrávají. Frýdek-Místek zvítězil v šesti ze sedmi posledních zápasů před domácím publikem. Padly tu už takové těžké váhy jako Karlovy Vary nebo již zmíněný Motor České Budějovice.

Kadaň je poslední, ale smířit se s tím nechce

Kadaň se od začátku sezony výrazně trápí a zatím nenašla recept, který by ji z výsledkové krize dostal. Za jednadvacet kol si Trhači připsali jen tři vítězství, zbytek zápasů prohráli. Devět bodů je řadí na poslední místo tabulky, a to s hrozivou dvanáctibodovou ztrátou na předposlední Vsetín.

Kadaň tak může těšit alespoň to, že díky uzavření WSM Ligy se nemusí obávat o udržení se v soutěži. I přesto mají hráči Kadaně velkou motivaci s velmi špatnou sezonou něco udělat, jak prozradil obránce Robert Černý pro hokej.cz: „Nikdo, kdo dělal nebo dělá sport, přece nechce být poslední. Proto musíme dál tvrdě pracovat a ze dna se vyhrabat.“

Koncem října Kadaň překvapila Havířov, který porazila na domácím ledě 3:2, ale žádné dlouhodobé zlepšení se nedostavilo, od té doby Trhači opět třikrát po sobě prohráli. Postupně nestačili na České Budějovice (3:6), Prostějov (2:4) a Benátky (2:4).

Foto: skkadan.cz

Zápasy na stadionech soupeřů jsou zatím v této sezoně pro Kadaň zakleté. Z deseti jich tento tým prohrál hned devět, jedinou výjimkou bylo vítězství v Benátkách 5:3. Několikrát navíc Trhači dostali více branek, než je zdrávo, například devět v Ústí nad Labem nebo sedm na Slavii.

Poslední zápas před reprezentační přestávkou sehrála Kadaň doma s Benátkami a prohrála 2:4. Domácí sice už po jedenácti sekundách poslal do vedení Kůs, ale Benátky zápas otočily a po dvou třetinách vyhrávaly 2:1. Ve třetí části sice ještě srovnal Hejcman, jenže pak Benátky dalšími dvěma góly duel definitivně rozhodly ve svůj prospěch.

V 9. kole si připsal Frýdek-Místek těsnou výhru

Frýdek-Místek se utkal s Kadaní v devátém kole, a druhém utkání sezony, a rozhodně to nebyl jednoduchý zápas. Rysi sice vyhráli 4:3, ovšem až do konce se o tento výsledek obávali. Perfektní první třetina zajistila hostujícímu Frýdku-Místku vedení 3:1 a po dvou třetinách bylo jeho vedení ještě o gól výraznější. Ve třetí třetině ovšem Trhači dvěma góly zápas zdramatizovali a o vyrovnání usilovali do posledních sekund.

V minulé sezoně spolu sehrály tyto dva týmy v základní části čtyři utkání a oba si připsaly po dvou výhrách. Doma Frýdek-Místek s Kadaní nejprve prohrál 1:3 a pak vyhrál 4:3 až po nájezdech.Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno