6.10.2017 | Michal Raška

Po skvělém domácím výkonu míří rysi do Benátek nad Jizerou

V desátém kole WSM Ligy zavítají frýdecko-místečtí rysi na led Benátek nad Jizerou. Tyto týmy se loni utkaly v předkole play-off, kdy Frýdek-Místek vyhrál 3:2 na zápasy. Utkání se odehraje v sobotu 7. října od 17:00 na Zimním stadionu města Benátky nad Jizerou.

Minulý zápas se rysům v derby před domácím publikem velmi dařilo, když ve druhé třetině nastříleli hned čtyři góly a Prostějov porazili výsledkem 4:1. V sobotu 7. října zavítá Frýdek-Místek do Benátek nad Jizerou, které v minulé sezóně vyřadil v předkole play-off těsně 3:2 na zápasy. Poslední nejdůležitější utkání bylo velmi vyhrocené a padlo celkem dvanáct branek. Benátky dokázaly dvakrát stáhnout náskok rysů, ale konec zápasu patřil Frýdecko-místeckým, kteří v krátkém sledu dokázali vstřelit tři branky a utkání skončilo vysokým výsledkem 7:5.

Momentální forma Frýdku-Místku je skvělá a nachází se na pátém místě s pouhou tří bodovou ztrátou na první Karlovy Vary, které mají dvacet bodů. I v letošní sezóně se rysi mohou opřít jak o skvěle hrajícího Arona Chmielewského, který se dvakrát prosadil a čtyřikrát asistoval, tak i o Milana Mikulíka, jelikož hned pětkrát asistoval u gólu a jednou ho vstřelil sám. Skvěle pracuje nová první formace, ve které je právě Chmielewski a bratři Kovaříci. „ S bráchou si vyhovíme a Aron to umí trefit,“ okomentoval nově složený útok Ondřej Kovařík.

Poslední zápas Benátek rozhodl až dvacátý druhý nájezd

Poslední zápas Benátek v Přerově moc gólů nepřinesl. V základní době se prosadili pouze dva hráči a stav 1:1 se nerozhodl ani v prodloužení. Na řadu tak musely přijít samostatné nájezdy. Po prvních třech kolech nájezdů už to vypadalo pro Benátky rozhodnuté, jelikož všichni tři hráči vstřelili gól a z Přerovských pouze jeden. Ovšem následující dvě kola dali gól pouze Přerovští a pokračovalo se dál.

Až v devatenáctém nájezdu padl další gól a Benátky byly opět blízko výhry, ale i tentokrát se domácí Přerov prosadil, a tak ani po desátém kole nebylo vítěze. Bohužel pro hosty v následujícím nájezdu hráč Benátek nedal a pro změnu domácí Radomír Pala se prosadil a bylo rozhodnuto. Dva body tedy zůstaly doma a Benátky po nervy drásajících nájezdech si odvezly pouze bod.

WSM liga - 9. kolo: HC ZUBR Přerov - HC Benátky nad Jizerou

autor: www.fotogebauer.cz

Aktuálně se Benátky nacházejí na sedmém místě se třinácti body, ale už tři zápasy po sobě nedokázaly vyhrát. Nejlepším hráčem je ovšem jasně Zdeněk Král, kterému se nesmírně daří a připsal si už jedenáct kanadských bodů po čtyřech gólech a sedmi asistencích. Benátky ale mají i jiné střelce, kteří se už čtyřikrát prosadili, jsou jimi Ladislav Bittner a Petr Kolmann. Hlavním trenérem toho týmu je Jiří Kudrna, kterému pomáhají asistenti Vladimír Čermák a Antonín Nečas.

Hrát se bude na Zimním stadionu města Benátky nad Jizerou, který nabídne kapacitu 1 500 míst pro stání a 200 pro sezení .

autor: www.zimnistadiony.cz

Vzájemné zápasy minulou sezónu

Play off:

5. zápas Benátky 5:7 Frýdek-Místek
4. zápas Frýdek-Místek 0:2 Benátky
3. zápas Frýdek-Místek 7:1 Benátky
2. zápas Benátky 4:3 Frýdek-Místek
1. zápas Benátky 0:2 Frýdek-Místek

Základní část:

46. kolo Benátky 3:2pp Frýdek-Místek
33. kolo Frýdek-Místek 7:3 Benátky
20. kolo Benátky 5:4 Frýdek-Místek
7. kolo Frýdek-Místek 3:2sn Benátky

On-line přenos tohoto utkání můžete sledovat na Onlajny.com.Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

WSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno