7.7.2017 | Martin Sekanina

Představujeme hráče "A" týmu HC FM: obránce David Janiczek

Po představení prvního z obránců Jana Bartka zde máme teprve devatenáctiletého juniora Davida Janiczka. Tento mladík již v minulosti působil v našich řadách a to v sezoně 2013/14, když tady byl na hostování.

foto zdroj: http://novojicinsky.denik.cz. Zleva: Jan Bartko, Lukáš Kaukič, David Janiczek.

O tom, že má David talent se poprvé přesvědčili v Třinci, kde prošel všemi kategoriemi, až po starší dorostence. Následně odešel na hostování do Frýdku-Místku, odkud se vrátil zpátky k Ocelářům.

Již od mladšího dorostu patřil neodmyslitelně do národního týmu. Prošel postupně věkovými kategoriemi dorostu a následně juniorů, ale na Mistrovství světa na přelomu roku 2016/17 se nedostal.

O to víc se teď bude snažit v reprezentaci do 20 let, aby se dostal na MS 2018 v Buffalu, protože tu nově vede Filip Pešán spolu s Rostislavem Vlachem a Miroslavem Přerostem.

Když ještě působil David Janiczek v Třinci, tak vyhrál se svým týmem v sezoně 2014/15 extraligu staršího dorostu. Vítězství se mu podařilo zopakovat i o rok později v extralize juniorů.

David hraje mimo jiné i in-line hokej. Loňské léto si zpříjemnil zlatou medailí z mistrovství světa juniorů (viz foto nahoře).

Po ukončení loňské sezony, kdy si připsal 17 kanadských bodů ze 40 zápasů, zamířil opět do Frýdku-Místku. Tentokrát do našeho "A" mužstva.

Letos jej tedy čeká premiérový ročník, kdy bude startovat ve WSM lize.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno