11.7.2017 | Michal Raška

Představujeme hráče "A" týmu HC FM: obránce David Stránský

V řadě obránců vám dnes představíme Davida Stránského. V sezóně 2015/16 dovedl juniorský tým Ocelářů Třinec coby kapitán k vítězství Extraligy juniorů.

David se narodil 28. 3. 1996 na Slovensku. Svoje hokejové krůčky tedy začínal v týmu HK Dukla Trenčín. Proplul všemi věkovými kategoriemi až do staršího dorostu. V sezóně 2012/13 už hájil barvy Ocelářů Třinec, kde hrál rovněž za starší dorost. Následující sezónu pokračoval ve starším dorostu, kde ovšem v osmifinále ukončili sezónu po vypadnutí s Českými Budějovicemi. Dvakrát dostal šanci i v juniorce.

V sezóně 2014/15 už byl součástí juniorky Třince. Připsal si 44 startů a tři góly. Nic víc z toho ovšem v této sezóně nebylo, jelikož se Oceláři neprobojovali do play-off. Čtyřikrát si připsal start i za juniorku Frýdku-Místku.

Ten zatím největší úspěch ho potkal až v následující sezóně 2015/16. Jako kapitán vedl tým Ocelářů, kteří v základní části skončili na 2. místě. V osmifinále play-off porazili hladce juniorku Mladé Boleslavi 3:0 na zápasy. Ve čtvrtfinále chytli silný tým juniorky Hradce Králové, ve kterém rozhodoval až poslední zápas série.

zdroj: hcocelari.cz

Postoupili tedy do závěrečného turnaje, kde byly čtyři nejlepší týmy. Postupně v tabulce porazili juniorky Plzně, Sparty a Vítkovic. Vyhráli tabulku a zahráli si finále s týmem z druhého místa, kterým byla juniorka Sparty Praha. Tu ve finále porazili 4:2, kde David jednou asistoval a společně mohli slavit svůj první titul v juniorské kategorii v historii. V juniorské extralize se po sezóně zrušily výjimky a tak byla jeho poslední sezóna v juniorce zlatá.

Následující sezónu 2016/17 nastupoval střídavě ve Frýdku-Místku, kde si připsal 25 startů, a na hostování v Novém Jičíně, kde nastoupil do 22 zápasů.

Jeho nejoblíbenější tým je Vancouver Canucks, za který by si jednou rád zahrál. Taky miluje hudbu, knihy a filmy.Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno