11.7.2017 | Michal Raška

Představujeme hráče "A" týmu HC FM: obránce David Stránský

V řadě obránců vám dnes představíme Davida Stránského. V sezóně 2015/16 dovedl juniorský tým Ocelářů Třinec coby kapitán k vítězství Extraligy juniorů.

David se narodil 28. 3. 1996 na Slovensku. Svoje hokejové krůčky tedy začínal v týmu HK Dukla Trenčín. Proplul všemi věkovými kategoriemi až do staršího dorostu. V sezóně 2012/13 už hájil barvy Ocelářů Třinec, kde hrál rovněž za starší dorost. Následující sezónu pokračoval ve starším dorostu, kde ovšem v osmifinále ukončili sezónu po vypadnutí s Českými Budějovicemi. Dvakrát dostal šanci i v juniorce.

V sezóně 2014/15 už byl součástí juniorky Třince. Připsal si 44 startů a tři góly. Nic víc z toho ovšem v této sezóně nebylo, jelikož se Oceláři neprobojovali do play-off. Čtyřikrát si připsal start i za juniorku Frýdku-Místku.

Ten zatím největší úspěch ho potkal až v následující sezóně 2015/16. Jako kapitán vedl tým Ocelářů, kteří v základní části skončili na 2. místě. V osmifinále play-off porazili hladce juniorku Mladé Boleslavi 3:0 na zápasy. Ve čtvrtfinále chytli silný tým juniorky Hradce Králové, ve kterém rozhodoval až poslední zápas série.

zdroj: hcocelari.cz

Postoupili tedy do závěrečného turnaje, kde byly čtyři nejlepší týmy. Postupně v tabulce porazili juniorky Plzně, Sparty a Vítkovic. Vyhráli tabulku a zahráli si finále s týmem z druhého místa, kterým byla juniorka Sparty Praha. Tu ve finále porazili 4:2, kde David jednou asistoval a společně mohli slavit svůj první titul v juniorské kategorii v historii. V juniorské extralize se po sezóně zrušily výjimky a tak byla jeho poslední sezóna v juniorce zlatá.

Následující sezónu 2016/17 nastupoval střídavě ve Frýdku-Místku, kde si připsal 25 startů, a na hostování v Novém Jičíně, kde nastoupil do 22 zápasů.

Jeho nejoblíbenější tým je Vancouver Canucks, za který by si jednou rád zahrál. Taky miluje hudbu, knihy a filmy.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno