5.7.2017 | Petr Sumbal

Představujeme hráče "A" týmu HC FM: obránce Jan Bartko

Dalším hráčem Frýdku-Místku, který má vřelý vztah k moravskoslezskému regionu, je Jan Bartko. Tento obránce se narodil v Novém Jičíně a nikdy nehrál dál od svého rodiště, než v Třinci. Za Frýdek-Místek odehrál několik utkání už v minulé sezoně, letos se bude chtít prosadit ještě výrazněji.

Bartkův talent jako první objevili v rodném Novém Jičíně, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi až po juniory. Za ty si dokonce zahrál jako teprve patnáctiletý. Následně si jeho nesporného nadání všiml Třinec a od sezony 2012/13 přesídlil nadějný bek právě k Ocelářům.

Přesun do Třince znamenal také mnohem větší pozornost reprezentačních koučů. Netrvalo to dlouho a už při své premiérové sezoně u třinecké mládeže si připsal první dva starty za reprezentační výběr do šestnácti let.

Následně prošel i dalšími věkovými kategoriemi reprezentace, momentálně je součásti dvacítky. Tu vede nově Filip Pešán a Bartko se jej bude snažit svými výkony přesvědčit natolik, aby nechyběl v nominaci na MS dvacítek v americkém Buffalu.

V sezoně 2014/15 vyhrál Bartko s Třincem extraligu staršího dorostu, titul si zopakoval i o rok později, to už o jednu věkovou kategorii výše, tedy v juniorech. Loňské léto si pak ještě nadějný obránce zpestřil účastí na MS v in-line hokeji juniorů, kterou rovnou proměnil ve zlaté medaile.

Po dvou sezonách plných úspěchů Bartka čekala v minulé sezoně velká výzva, totiž prosadit se v seniorském výběru Třince. To se mu nakonec alespoň částečně podařilo, v extralize si připsal svůj premiérový start.

Pro Jana Bartka byl minulý ročník velice nabitý. Zahrál si ještě v třinecké juniorce, hostoval v Novém Jičíně a Frýdku-Místku a navrch si po třech startech připsal za reprezentace U19 a U20.

Letos čeká dvacetiletého obránce druhá sezona za frýdecko-místecké Rysy. V té minulé si připsal v 25 zápasech dva body za stejný počet asistencí. Věříme, že brzy oslaví také první branku v dresu našeho klubu.Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno