5.7.2017 | Petr Sumbal

Představujeme hráče "A" týmu HC FM: obránce Jan Bartko

Dalším hráčem Frýdku-Místku, který má vřelý vztah k moravskoslezskému regionu, je Jan Bartko. Tento obránce se narodil v Novém Jičíně a nikdy nehrál dál od svého rodiště, než v Třinci. Za Frýdek-Místek odehrál několik utkání už v minulé sezoně, letos se bude chtít prosadit ještě výrazněji.

Bartkův talent jako první objevili v rodném Novém Jičíně, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi až po juniory. Za ty si dokonce zahrál jako teprve patnáctiletý. Následně si jeho nesporného nadání všiml Třinec a od sezony 2012/13 přesídlil nadějný bek právě k Ocelářům.

Přesun do Třince znamenal také mnohem větší pozornost reprezentačních koučů. Netrvalo to dlouho a už při své premiérové sezoně u třinecké mládeže si připsal první dva starty za reprezentační výběr do šestnácti let.

Následně prošel i dalšími věkovými kategoriemi reprezentace, momentálně je součásti dvacítky. Tu vede nově Filip Pešán a Bartko se jej bude snažit svými výkony přesvědčit natolik, aby nechyběl v nominaci na MS dvacítek v americkém Buffalu.

V sezoně 2014/15 vyhrál Bartko s Třincem extraligu staršího dorostu, titul si zopakoval i o rok později, to už o jednu věkovou kategorii výše, tedy v juniorech. Loňské léto si pak ještě nadějný obránce zpestřil účastí na MS v in-line hokeji juniorů, kterou rovnou proměnil ve zlaté medaile.

Po dvou sezonách plných úspěchů Bartka čekala v minulé sezoně velká výzva, totiž prosadit se v seniorském výběru Třince. To se mu nakonec alespoň částečně podařilo, v extralize si připsal svůj premiérový start.

Pro Jana Bartka byl minulý ročník velice nabitý. Zahrál si ještě v třinecké juniorce, hostoval v Novém Jičíně a Frýdku-Místku a navrch si po třech startech připsal za reprezentace U19 a U20.

Letos čeká dvacetiletého obránce druhá sezona za frýdecko-místecké Rysy. V té minulé si připsal v 25 zápasech dva body za stejný počet asistencí. Věříme, že brzy oslaví také první branku v dresu našeho klubu.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno