13.7.2017 | Markéta Klimšová

Představujeme hráče "A" týmu HC FM: obránce Jan Zahradníček

Dnes se zaměříme na teprve dvacetiletého obránce Jana Zahradníčka, který i v minulé sezóně působil v našich řadách. Zkušenosti nasbíral při střídavých startech ve svém rodném Novém Jičíně a stal se také mistrem světa v in-line hokeji.

Hokejové začátky prožil Jan Zahradníček v Novém Jičíně a od mladšího dorostu už působil v týmu HC Oceláři Třinec. V sezóně 2013/14 odehrál pět zápasu za reprezentační výběr do osmnácti let. V další sezóně poprvé vyzkoušel mužskou soutěž, když nastupoval ve střídavém startu za Nový Jičín. Ve druhé lize odehrál jedenáct zápasů a zapojil se také do juniorky Třince.

Jeden z největších úspěchů ho potkal v sezóně 2015/16, kdy s juniorským týmem dokázali po základní části obsadit druhé místo. Lehce se dostali do čtvrtfinále, kde v posledním zápase série dokázali zdolat silný tým z Hradce Králové. V závěrečném turnaji čtyř nejlepších týmů zvítězili ve všech zápasech a ve finále se utkali s juniorkou Sparty Prahy. Zvítězili 4:2 a mohli slavit historicky první titul v juniorské soutěži.

Minulou sezónu poprvé oblékl dres Frýdku-Místku a odehrál tak dvacet devět zápasů. Ve střídavém startu nastupoval opět ve druhé lize za Nový Jičín. Ke konci sezóny byl poslán na hostování do Přerova, kde odehrál také dva zápasy v play-off WSM ligy.

Jako zpestření letní přípravy se zúčastnil loňského mistrovství světa mužů v in-line hokeji, kde se svým týmem získal titul mistrů světa. V letošním ročníku obsadili třetí místo.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

WSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda