" />
9.7.2017 | Petr Sumbal

Představujeme hráče "A" týmu HC FM: obránce René Piegl

René Piegl je dalším z obránců, na které se v rámci naší představovačky celého "Áčka" Rysů zaměříme. Piegl je rodákem z Českých Budějovic, v nadcházející sezoně však bude bek se zkušenostmi z extraligy hájit barvy Frýdku-Místku.

Juniorská hokejová kariéra Reného Piegla odstartovala v rodných Českých Budějovicích. Za tamější HC Mountfield hrál za mladší dorost, starší dorost i juniory. Za "A" tým si však v Českých Budějovicích mladý obránce nikdy nezahrál.

Startů v extralize se dočkal až za Hradec Králové v sezoně 2014/15. Konkrétně českou nejvyšší soutěž ochutnal hned ve 21 zápasech. Kromě toho stihl také pomoci královéhradecké juniorce k postupu do nejvyšší juniorské soutěže.

V tom samém ročníku si Piegl zahrál také za prvoligové týmy Havlíčkůva Brodu a Šumperka. V těchto mužstvech v rámci hostování nabíral větší zápasovou praxi v seniorském hokeji.

O rok později strávil většinu sezony na hostování v Litoměřicích, taktéž hrající WSM ligu. V sezoně 2016/17 pokračoval v úspěšném litoměřickém hostování, aby se pak na konci základní části připojil k frýdecko-místeckým Rysům.

Za náš klub odehrál bek se třemi starty za reprezentační dvacítku šest zápasů v základní části a dva v play-off, ve kterých si připsal dohromady jednu asistenci. Jeho úkolem na ledě však nebylo góly připravovat, jako jím spíše zabraňovat.

V nacházející sezoně by měl mít dvaadvacetiletý defenzivní specialista podobné úkoly. Bude se snažit o to, aby byla obrana Fýrdku-Místku co nejpevnější.Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno