" />
9.7.2017 | Petr Sumbal

Představujeme hráče "A" týmu HC FM: obránce René Piegl

René Piegl je dalším z obránců, na které se v rámci naší představovačky celého "Áčka" Rysů zaměříme. Piegl je rodákem z Českých Budějovic, v nadcházející sezoně však bude bek se zkušenostmi z extraligy hájit barvy Frýdku-Místku.

Juniorská hokejová kariéra Reného Piegla odstartovala v rodných Českých Budějovicích. Za tamější HC Mountfield hrál za mladší dorost, starší dorost i juniory. Za "A" tým si však v Českých Budějovicích mladý obránce nikdy nezahrál.

Startů v extralize se dočkal až za Hradec Králové v sezoně 2014/15. Konkrétně českou nejvyšší soutěž ochutnal hned ve 21 zápasech. Kromě toho stihl také pomoci královéhradecké juniorce k postupu do nejvyšší juniorské soutěže.

V tom samém ročníku si Piegl zahrál také za prvoligové týmy Havlíčkůva Brodu a Šumperka. V těchto mužstvech v rámci hostování nabíral větší zápasovou praxi v seniorském hokeji.

O rok později strávil většinu sezony na hostování v Litoměřicích, taktéž hrající WSM ligu. V sezoně 2016/17 pokračoval v úspěšném litoměřickém hostování, aby se pak na konci základní části připojil k frýdecko-místeckým Rysům.

Za náš klub odehrál bek se třemi starty za reprezentační dvacítku šest zápasů v základní části a dva v play-off, ve kterých si připsal dohromady jednu asistenci. Jeho úkolem na ledě však nebylo góly připravovat, jako jím spíše zabraňovat.

V nacházející sezoně by měl mít dvaadvacetiletý defenzivní specialista podobné úkoly. Bude se snažit o to, aby byla obrana Fýrdku-Místku co nejpevnější.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno