" />
12.10.2017 | Petr Sumbal

Rysi proti Vlkům. Béčko chce udržel čelo tabulky v Českém Těšíně

"B" tým rysů zahájilo sezonu Krajské ligy na jedničku. Ze čtyř prvních kol si připsalo tři vítězství a s devíti body se nachází na druhém místě tabulky, pouze o skóre za první Studénkou. V sobotu se mladý tým Frýdku-Místku utká s Českým Těšínem, který se nachází uprostřed tabulky.

"B" tým chce potvrdit povedený vstup do sezony

Béčko Frýdku-Místku vstoupilo do nové sezony úspěšně. Mužstvo složené povětšinou z mladíků si počíná v seniorské soutěži zatím velmi obstojně, pouze jednou poznalo pachuť porážky. To když ve druhém kole nestačilo doma na béčko Poruby.

Zbylé tři utkání už však byly pro rezervu Frýdku-Mísktu za tři body. V první kole v divoké přestřelce béčko porazilo Rožnov pod Radhoštěm 7:5, poté uspělo i ve vyrovnaném utkání na ledě Bohumína (2:1) a naposledy před domácím publikem srazilo na kolena Krnov (4:1).

„Věděli jsme, že má Krnov starší hráče, kteří mají zkušenosti a že naše rychlost by na ně mohla platit,“ řekl k poslednímu vítěznému utkání trenér René Slanina. „Myslím, že všichni soupeři budou mít proti nám problémy, když budeme makat tak jako v první a třetí třetině,“ řekl po zápase střelec jedné z branek Ondřej Fiala.

Hlavním tahounem týmu je zatím Tomáš Mičulka, který si připsal tři branky a k tomu přidal čtyři asistence. Ze vstřeleného gólu se radoval ve dvou posledních zápasech a rád by svou sérii natáhl na tři utkání.

Český Těšín zatím pravidelně střídá vítězství s porážkami

Český Těšín má po čtyřech kolech zatím padesátiprocentní úspěšnost. Sezonu zahájil vysokým vítězstvím 8:1 nad Horním Benešovem, pak ale nestačil na zatím stoprocentní Studénku (3:6). Ve třetím domácím utkání v řadě se ale vrátil zpět do ráže a porazil "B" tým Nového Jičína 9:1.

Naposledy hráli těšínští Vlci na ledě Orlové a zejména obrana nevyšla z tohoto utkání dobře. Český Těšín prohrál 5:11 a dodržel tak trend, že po vítězství zatím vždy následuje porážka. Nyní by tedy měli Wolves vyhrát, to ale nebudou chtít rysi v souboji týmů s šelmou ve znaku dopustit.

zdroj: ctvolwes.cz

Český Těšín má ve svých řadách hned dva pětigólové střelce, Jana Křibíka a Petra Malíře. Druhý jmenovaný ke svým pěti gólovým úspěchům přidal ještě šest asistencí a vládne týmové produktivitě. Pozor by si měli rysi dávat také na Tomáše Foltyna, který má na kontě osm kanadských bodů (2+6). V brance zatím Wolves spoléhají na Kamila Pavlíčka, který odchytal všechny čtyři utkání a inkasoval v nich 19 branek.Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

WSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno