24.1.2018 | Mario Schüler

Týden hokeje ve Frýdku-Místku přilákal nové tváře

24. ledna 2018 proběhla již potřetí náborová akce v hale Polárka ve Frýdku-Místku Týden hokeje, která se koná pod záštitou Českého svazu ledního hokeje.

Mediální propagace, která probíhala už několik dnů předem v rozhlase, televizi, na internetu i prostřednictvím plakátů a letáků byla zárukou, že účast dětí a veřejnosti bude opět vysoká. Na akci přišly dvě skupiny dětí. Jednu skupinu tvořili předškoláci, kteří ještě nikdy na bruslích nestáli a přišli si vyzkoušet se svými rodiči první kroky na ledě. Druhou skupinu tvořily děti, které už nějaké zkušenosti s bruslením mají, především díky veřejnému bruslení a bruslení mateřských a základních škol, které probíhá částečně také pod dohledem trenérů hokeje.

Po registraci přivítal účastníky akce, děti a jejich rodiče trenér přípravky Pavel Palát. Všechny zúčastněné seznámil s tím, jak pracuje hokejová přípravka ve Frýdku-Místku, kdy probíhají pravidelné tréninky, jakou výstroj jim je schopen klub poskytnout k zapůjčení.

V následné diskusi se rodiče zajímali především o to:

  • -od kolika let učit děti bruslit
  • -v kolika letech může dítě navštěvovat hokejovou přípravku
  • -jestli je omezen věk dítěte pro vstup do hokejové přípravky

Pavel Palát se snažil všechny tyto otázky rodičům vysvětlit a také řekl, že další konkrétní dotazy je možné s rodiči dořešit individuálně na tréninku přípravky.

V 17.45 se děti převlékly, půjčily si brusle a buďto s rodiči nebo trenéry přípravky pokračovala akce na ledě. Trenéři si připravili jednotlivá stanoviště, kde se hrál malý hokej, hra na jednu bránu, střelba, nájezdy na jednu bránu, hry pro předškoláky a první kroky na ledě s podporou (motorkáři). Rodiče mohli sledovat ukázku tréninku a modelového utkání žáků hokejové přípravky HC Frýdek-Místek. Přestávku v polovině akce jsme využili na společnou fotografii všech účastníků akce.Zároveň po celou dobu akce probíhaly v předsálí i na hlavní obrazovce v hale mediální prezentace hokejového svazu i HC Frýdek-Místek.

Každý účastník akce dostal sladkou odměnu.

Po skončení bylo vidět, že některé děti byly tak nadšené, že se jim nechtělo z ledu. Hodina jim rychle utekla a ptali se, kdy zase mohou přijít, což bylo hlavním cílem této náborové akce.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno