4.3.2017 | Monika Návratová

V pondělí do toho dáme všechno, burcuje Michal Kovařčík

Frýdecko-místečtí hokejisté v pátek dokázali, že umí hrát jako jeden tým a odvrátili konec série, když Jihlavu porazili 3:2. Důležitý vyrovnávací gól dal mladý útočník MICHAL KOVAŘČÍK. Jaké měl po včerejším duelu pocity a co očekává od toho pondělního?

Jak bys celkově zhodnotil dnešní zápas?

Myslím, že šlo vidět, jak jsme byli uvolnění a Jihlava pod menším tlakem, že to chtějí ukončit. My jsme neměli co ztratit a hráli s klidnou hlavou. Jihlava potom už byla nervózní a nemohli přijít na to, jak dát Lukášovi gól.

Jaké z toho máš pocity?

Výborné, hlavně fanoušci dneska parádně fandili, kéž by to tak bylo každý zápas. Je to lepší, než když na vás pískají.

Čekal jsi po čtvrtečním zápase, že to bude tak moc vyrovnané?

Abych pravdu řekl tak ano, čekal. Každé utkání se hraje od 0:0 a v Jihlavě byly oba zápasy vyrovnané. Včera nám chybělo trošku štěstíčka, a kdybychom dali gól na 2:2 v přesilovce 5 na 3, tak ten zápas bude vypadat úplně jinak a neskončí 1:6.

Pomohl vám rychlý gól na začátku?

Tak určitě, vždycky se hraje líp, když vedete. Jihlavu to možná trošku zaskočilo, ale pak se jim podařilo dát dva góly. Naštěstí se nám to podařilo uklidnit gólem v přesilovce, a třetinu dotlačit na remízu.

Nebáli jste se po gólu na 1:2, že se bude opakovat včerejšek?

Já myslím, že se nikdo nebál. Možná nějaké obavy byly, ale jak už jsem říkal, hned jsme to uklidnili na 2:2.

Jak bys popsal svůj dnešní gól?

Padl úplně stejně jak včera. Dostal jsem to do strany a měl jsem úplně prázdnou bránu.

Jak moc je znát absence několika útočníků, kteří dostávají šanci v Třinci?

Absence je určitě znát. Čiča, Jašo i Růža mají čich na góly, a to bychom teď potřebovali. Bohužel, realita je taková a my se s tím musíme porvat. A to máme ještě navíc zraněné tři obránce.

Jako jediní jste dokázali ve čtvrtfinále porazit papírově silnějšího soupeře, potěší to?

Určitě to potěší. Myslím, že jsme ukázali, že máme výborný tým a jsme schopni urvat zápas s týmem, který má ty nejvyšší ambice.

Co očekáváš od utkání v Jihlavě? Vrátí se série do Frýdku-Místku?

V Jihlavě jsme hráli vyrovnaná utkání. Ale je to tam velice těžké, diváci je ženou za vítězstvím. Určitě do toho ale dáme v pondělí všechno, vždyť to muže být náš poslední zápas.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno