3.12.2017 | Petr Sumbal

Ve druhém zápase nabitého víkendu přivítá Frýdek-Místek Litoměřice

Frýdek-Místek čeká druhý domácí zápas tohoto víkendu. Po porážce od Kladna se Slezané pokusí rehabilitovat proti Litoměřicím, které svůj sobotní zápas rovněž prohrály, když nestačily na Prostějov. Litoměřice se nachází v tabulce o jednu příčku výš a mají o jeden bod více než Frýdek-Místek. Zápas můžete sledovat v hale Polárka netradičně již od 15 hodin.

Slezané se pokusí porazit Litoměřice a vrátit se do osmičky

Frýdek-Místek si aktuálně prochází celkem složitým obdobím, nedaří se mu nastartovat nějakou sérii výher, která by ho tabulkou posunula vzhůru. Momentálně Slezané kotví na devátém místě tabulky a mají dvaačtyřicet bodů. Na osmé místo, které by jim zaručilo play-off však ztrácí jen bod. Ztrátu mohou smazat už dnes, protože vyzvou v přímém souboji o osmé místo Litoměřice.

Rysi vyhráli jediný z posledních pěti zápasů, povedlo se jim zvítězit na ledě Kadaně. Tohle vítězství ale z obou stran rámují dvě porážky. Před Kadaní Frýdek-Místek nestačil doma na Třebíč a nevyzrál ani na Ústí nad Labem na ledě Slovanu. Pak přišla výhra v Kadani a po ní dva těžké zápasy proti kandidátům na postup do extraligy.

Nejprve Frýdecko-místečtí odcestovali na Západ Čech do Karlových Varů. Proti místní Energii předvedli snaživý výkon, ovšem stejně domů odjížděli s prohrou 1:4. O nápravu se pak pokusili rysi doma proti Kladnu, ale tento soupeř jim nesedí. V této sezoně s ním prohráli i potřetí.

Rytíři si z Frýdku-Mísktu odvedli tři body po vítězství 2:1. Po první třetině vedli nad domácími 1:0 díky brance Kubíka, v prostřední části zápasu jejich vedení navýšil Bláha. Slezané se k pořádnému tlaku dostali až těsně před koncem zápasu, kdy už hráli bez odvolaného Strmeně. Dvě sekundy před koncem třetí třetiny dokázali zásluhou Klimši alespoň snížit na konečných 1:2.

Litoměřice chtějí zabrat po třech prohrách v řadě

Litoměřice zahájily před sezonou projekt, v rámci kterého se do jejich mužstva soustředí velká spousta mládežnických českých reprezentantů. Není tak divu, že se tento tým prezentuje agresivním a rychlým stylem hokeje, ale také dokáže občas doplácet na svou nezkušenost.

Kvalitu má ovšem Stadion Litoměřice nespornou, to dokazuje i fakt, že při poslední reprezentační přestávce obléklo národní dres hned patnáct jeho hráčů. Další kroky mladého mužstva míří do frýdecko-místecké Polárky.

Litoměřice se budou snažit napravit poslední tři porážky v řadě. Jejich poslední vítězství se datuje k 25. listopadu, kdy si poradily s Havířovem. Pak ale dopadly na Stadion horší časy. Nejprve přišla domácí porážka 3:6 od Vsetína. Následně nestačily Litoměřice na České Budějovce a včera podnikly neúspěšný výjezd do Prostějova.

Na Hané Litoměřice sice vedli 1:0 díky brance Řehoře, dlouho si ale svého náskoku neužili a nakonec odcházeli po první třetině do šaten s mankem 1:2. O to se postarali prostějovští střelci Dvořáček s Venkrbcem. Po bezbrankové druhé třetině pak v té třetí definitivně rozhodl zápas ve prospěch Prostějova gólem půl minuty před koncem Divíšek.

Litoměřice získaly v listopadu jednu hodně zajímavou posilu. Z Kanady se do Česka vrátil nadějný osmnáctiletý útočník Ondřej Machala a namířil si to právě do Litoměřic. A Machalovi zatím návrat do Česka svědčí, povedlo se mu ve třech zápasech vstřelit dva góly. Nejlepšími střelci Litoměřic jsou desetigóloví Vítězslav Bílek a Jan Veselý. Nejproduktivnější hráč Stadionu je Bílek s jednadvaceti body (10+11).

Zatím v této sezoně platilo „můj dům, můj hrad“

V obou dvou dosavadních vzájemných zápasech této sezony platilo, že vyhrál celek, který měl výhodu domácího prostředí. V září ve čtvrtém kole Frýdek-Místek přivítal Litoměřice v hale Polárka a dokázal je porazit 5:3. Rysi si tehdy už ve druhé třetině vytvořili čtyřbrankový náskok. Pak Litoměřice snížily na 3:4, ale gólem do prázdné brány rozhodl zápas Michal Kovařčík.

V Litoměřicích padlo dokonce ještě o dvě branky více, z vítězství 6:4 se radoval Stadion. Domácí rychle vedli 2:0 a Slezanům se po celý průběh zápasu nepodařilo dotáhnout alespoň na nerozhodný stav. Osm minut před koncem na 4:5 sice snížil Pechanec, ale minutu a sekundu před koncem proměnil nařízené trestné střílení domácí Válek a bylo rozhodnuto.Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

WSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno