6.1.2017 | Martin Sekanina

WSM Liga pokračuje: do Polárky dorazí Most

Máme tady nový rok 2017, do kterého vám celý klub přeje pevné zdraví a pořádnou zábavu. Jestli bude zábava i první domácí utkání v tomto roce, tak to se přijďte přesvědčit na vlastní oči. Začínáme 7. ledna od 17:00!

HC Most

Se severskými hokejisty to letos nevypadá moc dobře. Se ziskem 35 bodů se nacházejí na poslední příčce tabulky. Na předposlední Kadaň ztrácí 4 body.

Poslední domácí utkání odehráli Mostečtí právě proti Kadani. Hned v úvodu byli domácí aktivnější a po první třetině vedli už 2:0. Kadaň ale nesložila zbraně a v polovině druhé části hry bylo vyrovnáno. Ještě před pauzou se povedlo domácím skórovat a odskočit tak na rozdíl jedné branky. Zásluhu na tom měl střelec třetího gólu Vojtěch Kubinčák.

Nejlepším hráčem týmu ve všech směrech je Tomáš Divíšek, který má nejvíce kanadských bodů z týmu (26b), je nejlepším střelcem týmu (10 gólů) a nejlépe nahrávajícím hráčem týmu (16 asistencí). Brankář Jaroslav Hübl má 92,71% úspěšnost zákroků.

Vzájemné zápasy

Na vzájemné zápasy je stav vyrovnaný 1:1. Vždy se více dařilo hostujícím týmům. Na začátku října vyhrál ve Frýdku-Místku tým ze severu republiky 2:4. Góly za domácí vstřelili Miloš Roman a Ondřej Kovařčík.

Druhý vzájemný zápas se odehrál v druhé polovině listopadu. Podle výsledku to byl pohodový zápas, protože Rysi vyhráli 1:5. Již po první třetině vedl Frýdek 0:2, když se z přesilovky prosadil David Klimša a hned po něm také Marek Růžička. V polovině druhé třetiny přidal na rozdíl tří branek Bohumil Jank. Mostečtí korigovali z přesilovky na dvougólové manko, ale Frýdek-Místek jim dal jasnou odpověď. Pár sekund před druhou sirénou skóroval Lukáš Jašek. Ve třetí třetině pouze upravil skóre do konečné podoby Bohumil Jank a Slezan si odvezl všechny 3 body.

Sestavy z minulého kola

HC Frýdek-Místek: Šimboch – Adámek, Kania, Bartko, Štebih, D. Stránský, Zahradníček – Klimša, Rufer, Půhoný – J. Sýkora, Pechanec, Chmielewski – O. Kovařčík, Cienciala, Christov – Franek, Jaroš, Samiec.

HC Most: Pinc - K. Černý, Strejček, Šefl, Kokeš, Drábek, Šesták, Charousek, Pilař, Hora - Kubinčák, Divíšek, Smolka, Mical, Válek, Rod, Havlíček, Hora, Alinč, R. Veselý, Babintse, Dufek.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

WSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada