29.12.2016 | Mario Schüler

Zlato z Kroměříže

Kluci ročníku 2007 se vydali na třídenní mezinárodní vánoční turnaj ve velkém hokeji do Kroměříže za účasti pěti týmů.

První utkání naši hráči hráli proti silné Slovinské Olimpii Lublaň a v polovině zápasu naši prohrávali 1:2, ale zabojovali, otočili výsledek ve svůj prospěch a zvítězili 4:2. Týž den ve druhém utkání si s chutí zastříleli a zvítězili zaslouženě nad Přerovskými Zubry 7:2(2:0,5:2).

Druhý den turnaje nás čekal opět Slovinský soupeř a to Slavija Lublaň, kterou jsme porazili stejným výsledkem 7:2(3:0,4:2). Poslední utkání ve skupině jsme se utkali s domácími borci z Kroměříže a po vyrovnané první polovině, jsme se prosadili gólově až ve druhé půlce a čtyřmi góly si zajistili vítězství a postup do finále výsledkem 5:3(1:1, 4:2).

Do finále se probojovali Přerovští kluci a po našich několika neproměněných vyložených šancích se ujali vedení 0:3. Naši kluci se ovšem nedali a výsledek otočili na konečných 7:4 pro naše barvy, a kluci se mohli radovat ze zlatých medailí.

I přesto, že tým byl oslabený o nemocné hráče a hlavního trenéra, kluci zabojovali jako tým a soupeřům ukázali bojového ducha. Sobě si dokázali, že jako tým jsou schopni porážet i silné soupeře a zaslouženě zvítězili ve všech utkáních.

HC Frýdek-Místek výborně reprezentovali

Brankáři: Jakub Váňa( 30 zás, 139 min, 7 gólů), Fikáček(21 zás, 61 min, 6 gólů)

Hráči: Jan Ostřížek 10+8, Tomáš Bobok 4+9, Jan Hrček 7+0, Vashek Blanár 3+3, Jan Káňa 2+1, Filip Bongilaj 2+0, Adam Menšík 2+0, Jan Chýlek 0+2,Adam Krpec 0+1, Šimon Weizer, Jan Laucký, Dominik Muroň, Saša Strejček, Tomáš Stareček, Dan Nevlud, Nikola Špačková.

Zaznamenal: Michal BobokNábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno