29.12.2016 | Mario Schüler

Zlato z Kroměříže

Kluci ročníku 2007 se vydali na třídenní mezinárodní vánoční turnaj ve velkém hokeji do Kroměříže za účasti pěti týmů.

První utkání naši hráči hráli proti silné Slovinské Olimpii Lublaň a v polovině zápasu naši prohrávali 1:2, ale zabojovali, otočili výsledek ve svůj prospěch a zvítězili 4:2. Týž den ve druhém utkání si s chutí zastříleli a zvítězili zaslouženě nad Přerovskými Zubry 7:2(2:0,5:2).

Druhý den turnaje nás čekal opět Slovinský soupeř a to Slavija Lublaň, kterou jsme porazili stejným výsledkem 7:2(3:0,4:2). Poslední utkání ve skupině jsme se utkali s domácími borci z Kroměříže a po vyrovnané první polovině, jsme se prosadili gólově až ve druhé půlce a čtyřmi góly si zajistili vítězství a postup do finále výsledkem 5:3(1:1, 4:2).

Do finále se probojovali Přerovští kluci a po našich několika neproměněných vyložených šancích se ujali vedení 0:3. Naši kluci se ovšem nedali a výsledek otočili na konečných 7:4 pro naše barvy, a kluci se mohli radovat ze zlatých medailí.

I přesto, že tým byl oslabený o nemocné hráče a hlavního trenéra, kluci zabojovali jako tým a soupeřům ukázali bojového ducha. Sobě si dokázali, že jako tým jsou schopni porážet i silné soupeře a zaslouženě zvítězili ve všech utkáních.

HC Frýdek-Místek výborně reprezentovali

Brankáři: Jakub Váňa( 30 zás, 139 min, 7 gólů), Fikáček(21 zás, 61 min, 6 gólů)

Hráči: Jan Ostřížek 10+8, Tomáš Bobok 4+9, Jan Hrček 7+0, Vashek Blanár 3+3, Jan Káňa 2+1, Filip Bongilaj 2+0, Adam Menšík 2+0, Jan Chýlek 0+2,Adam Krpec 0+1, Šimon Weizer, Jan Laucký, Dominik Muroň, Saša Strejček, Tomáš Stareček, Dan Nevlud, Nikola Špačková.

Zaznamenal: Michal Bobok

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno