3:4
(1:3, 0:1, 2:0)

Arena: Stadion města Kadaň

Statistiky utkání

Branky: 8. Šťovíček (Rob, J. Müller), 49. Buchtela (Trefný, Tůma), 55. Rob (Tůma) – 3. Pechanec (O. Kovařčík, Chmielewski), 7. Mikulík (Bartko, Christov), 12. Christov (Mikulík, Kofroň), 34. Klimša (Chmielewski, Bartko). Rozhodčí: Wagner, Luczków – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 350. Střely na branku: 44:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4.

SK Kadaň: Tadeáš Dvořák – Trefný, Buchtela, Szathmáry, L. Chalupa, Blaha, R. Černý – Chrpa, Hejcman, J. Havel – J. Müller, Rob, Šťovíček – Wágner, Rindoš, Tůma – Ringler, Kohút, Tupý

HC Frýdek-Místek: Strmeň – L. Kovář, Bartko, Zahradníček, Ovčačík, Haman, Piegl – Chmielewski, Pechanec, O. Kovařčík – Bajtek, Marosz, Franek – Christov, Mikulík, Kofroň – Kalus, Klimša, Kvasnica

Rysi ve druhém zápase vyrazili do Kadaně, kde vyhráli 4:3

10.9.2017 | Kateřina Kundertová, Michal Raška

Rysi po prohře v Karlových Varech vyrazili do Kadaně, kde vyhráli 4:3. V první třetině jsme mohli vidět hned čtyři góly, přičemž svůj první gól za Frýdek-Místek si připsal Milan Mikulík. Domácím nepomohly ani dva góly ve třetí třetině. Po dvou kolech tedy máme čtyři body.

Krátce poté, co Trhači na začátku zápsu nevyužili přesilovou hru, udeřil Frýdek-Místek, za který se prosadil nenápadnou střelou Antonín Pechanec. Na druhé straně mohl rychle srovnat Jakub Chrpa, ale z předbrankového prostoru rozezvučel jen tyčku. V sedmé minutě střelu Jana Bartka od modré čáry tečoval Milan Mikulík, jenž poslal hosty do dvoubrankového vedení.

Rychlá odpověď přišla z hole Martina Šťovíčka, jehož přesná střela dolétla až za záda Jana Strmeně. Na konci dvanácté minuty se Dvořákem vypíchnutý puk dostal k Vítu Christovovi, jenž neměl s dorážkou problém. V závěru třetiny si Trhači zahráli dvě po sobě jdoucí přesilovky, jenže je nevyužili, a tak se ještě část přesunula do středního dějství.

Hned poté, co se hosté vrátili do pěti, usedl na trestnou lavici domácí Robert Černý. Čtvrtý frýdecko-místecký gól měl na holi Milan Mikulík, jemuž ale radost zkazil Tadeáš Dvořák. Na přelomu duelu Kadaňští opět nevyužili přesilovku a následně byli vyloučeni.

Po potyčce ze 34. minuty měli svěřenci Jiřího Juříka výhodu o jednoho hráče, což zužitkoval David Klimša přesnou střelou k tyči. Těsně po inkasované brance pálili v početní výhodě Šimon Szathmáry a Jan Müller, oba však vychytal bývalý kadaňský brankář.

Na začátku poslední periody měli Trhači k duhu další dvě minuty v pěti proti čtyřem, ale ani tentokrát se ji nepodařilo Jana Strmeně prostřelit. Stíhací jízdu začal až ve 49. minutě Ondřej Buchtela, jenž se trefil přesně k tyči a dal domácím hráčům naději. Na rozdíl jediné branky snížil zanedlouho Luboš Rob. Centr druhé formace obešel dva obránce a střelou nad vyrážečku zaručil drama.

Kadaňští se hnali za vyrovnáním, zamkli Frýdek-Místek v jeho obranném pásmu a hosté na své následné zakázané uvolnění reagovali oddechovým časem. V průběhu poslední minuty utkání to zkoušeli svěřenci trenérů Kašeho a Koláčka v šesti, ale vyrovnat už nestihli. V samotném závěru mohl definitivně rozhodnout Milan Mikulík, který ale nedoklepl puk do prázdné branky.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

WSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda