RLMD - příprava - Příprava (út 15.8., 11:00)

HK Nový Jičín

4:16
(0:2, 3:5, 1:9)

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 34. Urban, 38. Schmidt (Berka), 38. Hradil (Brázda, Jakubů), 52. Hradil (Kaprál) - 6. Kusák (Hranický, Hudeček), 7. Kusák (Piskoř, Hudeček, 24. Hudeček (Piskoř), 27. Hudeček (Piskoř, Kusák), 28. Hranický (Piskoř), 28. Dvořák (Kolder), 34. Kolder, 42. Strejček, 44. Kusák, 44. Hudeček (Piskoř, Kusák), 46. Hranický, 48. Kolder (Bláha), 51. Hudeček (Piskoř), 53. Strejček (Říhošek), 56. Kolder Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 44.

HK Nový Jičín: Hřívová (30. Roik), Kysučan, Bezděk, Urban, Kaprál, Berka, Jakubů, Schmidt, Fabik, Kadur, Frais, Hradil, Brázda

HC Frýdek-Místek: Majer (30, Krška), Hylský, Adámek, Holeczy, Šmatelka, Velička, Piskoř, Kusák, Hudeček, Kolder, Bláha, Dvořák, Strejček, Říhošek, Rýpar, Hájek, Hranický

Gólové hody mladšího dorostu v Novém Jičíně, který po sobě zanechanel 16 gólovou spoušť

15.8.2017 | Mario Schüler

K druhému přípravnému utkání zavítali mladší dorostenci Frýdku-Místku na led Nového Jičína. Družina Radima Nečase chtěla navázat na domácí úspěch proti Porubě „B“ (13:1). To se jim až na menší zaváhání na konci druhé třetiny podařilo na výbornou, když zostudili domácí tým, kterému nasázeli 16 branek. V zápase nejvíce řádila první formace, která se postarala o devět branek.

Utkání začali častěji s pukem na hokejce domácí, ale jejich šance nebyly nijak nebezpečné. V 5. minutě drželi puk v útočném pásmu frýdecko-místečtí hráči, ale byli to naopak domácí, kteří se po zaváhání hráčů v červených dresech dostali rychlého protiútoku. Z toho však ohrozit hostujícího brankáře nedokázali. V další minutě se už skóre měnilo. Hranický našel na hranici brankoviště Patryka Kusáka, který otevřel skóre zápasu a odšpuntoval střelecké hody v Novém Jičíně. Hned v 7. minutě opět zaúřadoval první útok, který zvýšil na 2:0, když Kusák v rozmezí dvaadvaceti vteřin přidal svou druhou branku v zápase. Možnost odpovědět měli domácí v následující početní výhodě, ale ta skončila bez využití. Při hře se stejným počtem hráčů byli aktivnější hráči Frýdku-Místku, ale gólově své šance nedokázali zúročit. Jičínští s blížícím se koncem úvodní třetiny několikrát zahrozili, ale gólová radost jim nebyla dopřána ani v početní výhodě z 16. minuty a tak po úvodní dvacetiminutovce odcházeli do šaten spokojenější frýdecko-místečtí hokejisté.

Úvod druhé třetiny byl v režii Frýdku-Místku, jenže bez úspěchu v podobě další branky. Do slibné šance se v 23. minutě po ztrátě kotouče domácích dostal Erik Strejček, ale jeho zakončení se s úspěchem nesetkalo. V závěru 24. minuty se o slovo přihlásil znovu první útok a hattrick v zápase zaznamenal Patryk Kusák3:0. Po Kusákově hattricku se znova prosadil první útok. Kapitán  Zdenko Hudeček upravil na 4:0. To však nebylo z dílny první formace zdaleka všechno. Po šestadvaceti vteřinách hry našel Martin Piskoř dobře postaveného Ondřeje Hranického, který neměl sebemenší problém, poslat kus černé gumy do branky domácích -5:0. Brankostroj Frýdku-Místku nebyl ještě u konce, když ani ne po minutě hry Benjamin Kolder našel dobře uvolněného Radka Dvořáka, který touš nasměroval do poloodykryté domácí branky – 6:0. Novojičínští měli velké problémy uhlídat zejména první útočnou řadu Frýdku-Místku. Ta jim dělala pořádný průvan v jejich obranném pásmu. V polovině utkání ujel po levém křídle Hudeček, ale nakonec přestřelil. Rovněž bez gólu skončila šance Kusáka z další minuty. Velmi blízko další branky byl Radek Dvořák, ale při zakončení nedokázal zvednout puk nad beton domácího brankáře. To už ovšem neplatilo při akci, kterou založil Marek Bláha, ale jeho pokus zastavila tyč. První u dorážky byl Benjamin Kolder, který rozjásal hostující střídačku po sedmé – 7:0. Po této inkasované brance se podařilo novojičínským přeci jen skórovat, když po zaváhání v obranné třetině se prosadil Kryštof Urban – 1:7. Úvodní gól domácí povzbudil a při další jejich nebezpečné šanci musel Krška vytáhnout dobrý zákrok. Jenže ve 38. minutě přišla ledová sprcha pro zatím dobře hrající Frýdek-Místek. Nový Jičín nejprve trestal přesnou ranou z mezikruží a poté dokonce přidal třetí zásah, kterým stanovil na 3:7 z jejich pohledu po čtyřiceti minutách hry.

Perioda s číslem tři nabídla z celého utkání nejvíce. Vše odstartoval v závěru 41. minutě znovu první útok. Zdenko Hudeček o sobě dal znovu vědět a zvýšil vedení svého týmu – 8:3. Minutu na to se do samostatné akce dostal Erik Strejček, který se nemýlil - 9:3. Na otázku, kdo natočí domácím desítku, přišla v 44. minutě odpověď z hole Patryka Kusáka 10:3. Rozjetá první formace toho neměla dost a v téže minutě přidala další přesný zásah. Ten přišel z hole Hudečka 11:3. Ve 46. minutě využil Ondřej Hranický hru s jedním hráčem v poli navíc a bylo to 12:3. Další pohlednou šanci si připravil Marek Bláha, díky kterému se mezi střelce zapsal Kolder a bylo to 13:3. Pokud byl na zimním stadioně v Novém Jičíně někdo, kdo už si myslel, že to stačí, tak se mýlil. Nejprve se k odraženému puku dostal Martin Říhošek, který se ovšem neprosadil. Vše napravil Zdenko Hudeček, který se rozhodl v závěrečné desetiminutovce, že si ze zápasu odveze kompletní hattrick a tak se taky stalo – 14:3. Na tuto inkasovanou branku odpověděl za domácí barvy Radim Hradil – 4:14. I v tomto případě se dlouho na odpověď nečekalo. Vše si vzal na starost Erik Strejček a bylo to 15:4. Radim Hradil se potom dostal do šance, ale tentokrát na Kršku nevyzrál. Gólový účet zápasu uzavřel v 56. minutě Benjamin Kolder, který pečetil vítězství 16:4 po samostatné akci.

Mladší dorost si s chutí zastřílel i ve svém druhém zápase. Tentokrát to schytal Nový Jičín, který zřejmě tak divoký výsledek na domácím ledě dlouho nezažil. Ve středu 23. srpna se odehraje v Polárce odvetné utkání mezi těmito soupeři.Začátek utkání je v 14:30.

Ohlasy k utkání

Radim Nečas: „V zápase kluci začali používat cvičení z tréninku a dávali z těchto situací góly. Bohužel jsou věci, kterých je ještě pořád hodně, kde musíme zapracovat, protože v sezoně to jednoduché určitě nebude. Takový výsledek jsem určitě nečekal, ale nesmíme polevit."

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

WSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda