11.05.2018 | Petr Sumbal

Posila pro obranné řady: Z Prostějova přichází Dušan Žovinec

Frýdek-Místek hlásí další posilu, tentokrát do obrany. Z Prostějova přichází odchovanec Sparty Praha Dušan Žovinec. Mladá obrana rysů zkušenosti tohoto pětadvacetiletého obránce jen uvítá. „Má na to, aby pomohl naším mladým klukům,“ ví trenér Juřík.

Dušan Žovinec si zahrál za Prostějov jen jednu sezónu. V základní části zmeškal jen dvě utkání, v padesáti zápasech si připsal 15 bodů (6+9) a v tabulce účasti na ledě měl 6 plusových bodů. V Prostějově tohoto obránce využívali trenéři i při přesilovkách, v těch Žovinec třikrát skóroval. V bodování obránců WSM Ligy skončil na 30. místě a průměrný čas strávený na ledě měl téměř 20 minut na utkání.

„Je to pro nás zkušený obránce, který má na to, aby pomohl našim mladým klukům,“ okomentoval příchod Žovince hlavní trenér Frýdku-Místku Jiří Juřík. „Je hodně bruslivý, velmi dobře hrál v Prostějově přesilovky. Slibujeme si od něj i góly,“ vypočítal Juřík očekávané přínosy Žovince, který během uplynulé sezóny nasbíral v zápasech proti Frýdku-Místku tři body za gól a dvě asistence.

Žovinec by tedy měl stmelit mladou obranu Frýdku-Místku, přinést do ni svou zkušenost, kterou nasbíral po tři sezóny strávené v Českých Budějovicích. Jinak je ale tento 180 cm vysoký levoruký obránce odchovancem pražské Sparty, kde se učil hrát hokej.

V obrovské sparťanské konkurenci se však Žovinec do A týmu nikdy naplno neprosadil, doplatil na to, že ve Spartě se dávalo přednost drahým posilám odjinud. Byl tak odesílán na hostování do Berouna, Písku nebo Litoměřic a právě i Motoru Českých Budějovic, kam poté i přestoupil.

V minulosti zaujal také trenéry mládežnických reprezentací, zahrál si za výběry od sedmnácti do dvaceti let a reprezentoval na juniorském mistrovství světa v roce 2010.

V nové sezóně bude Dušan Žovinec na ledě válčit v dresu Frýdku-Místku.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno