07.06.2018 | Mario Schüler

WSM Liga odstartuje 8. září a předkolo play off NEBUDE

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje na svém čtvrtečním zasedání rozhodl o podobě, termínech i předkole WSM Ligy v sezoně 2018/2019.

Druhá nejvyšší tuzemská soutěž bude zahájena v sobotu 8. září a poslední 60. kolo je na programu v úterý 26. února 2019. Hokejisty Frýdku-Místku čeká hned v úvodním kole cesta za loňským účastníkem baráže o extraligu z Kladna. Druhé kolo nabídne první derby mezi hráči s rysem na prsou a Havířovem. Hrát se bude hned o dva dny později od startu soutěže, tedy v pondělí 10. 9. 2018.

PŘEDKOLO PLAY OFF

Předkolo play off, o kterém se diskutovalo, a o jeho obnovení usilovaly některé kluby, nakonec nebude. Návrh, podle kterého se do předkola měly zapojit týmy z 5. – 12. místa nakonec neprošel.

15 ÚČASTNÍKŮ SOUTĚŽE A REPREZENTAČNÍ PŘESTÁVKY

Letošní ročník WSM Ligy bude mít 15 týmů a pro každého účastníka soutěže to znamená, že z porce 60 utkání bude ve čtyřech kolech mít volný los. V průběhu základní části čeká soutěž dvě reprezentační přestávky. První je na programu v týdnu 5. – 11. listopadu a druhá 4. – 10. února.

PLAY OFF + BARÁŽ

Vyřazovací boje v první lize odstartují v pátek 1. 3. 2019 a semifinále o dva týdny později, tedy 15. 3. 2019. Všechny série se hrají na čtyři vítězství. Baráž o extraligu, ve které se o dvě volná místa v nejvyšší soutěži začíná 29. 3. 2019.

Čtvrtfinále play-off startuje v pátek 1. března 2019, semifinále o dva týdny později v pátek 15. března 2019. Všechny série se hrají na čtyři vítězství. Baráž o extraligu, ve které se o dvě volná místa v nejvyšší soutěži utkají dva nejhorší týmy extraligy a vítězové semifinálových sérií, začíná v pátek 29. března 2019.

Rozlosování první poloviny základní části

1. kolo: sobota 8. 9. 2018
HC Slavia Praha - VOLNO
HC ZUBR Přerov - HC Dukla Jihlava
ČEZ Motor České Budějovice - HC Benátky nad Jizerou
LHK Jestřábi Prostějov - VHK ROBE Vsetín
SK Trhači Kadaň - HC Poruba
Rytíři Kladno - HC Frýdek-Místek
AZ RESIDOMO Havířov - HC Stadion Litoměřice
HC Slovan Ústí nad Labem - SK Horácká Slavia Třebíč

2. kolo: pondělí 10. 9 .2018
VOLNO - SK Horácká Slavia Třebíč
HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústí nad Labem
HC Frýdek-Místek - AZ RESIDOMO Havířov
HC Poruba - Rytíři Kladno
VHK ROBE Vsetín - SK Trhači Kadaň
HC Benátky nad Jizerou - LHK Jestřábi Prostějov
HC Dukla Jihlava - ČEZ Motor České Budějovice
HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov

3. kolo: středa 12. 9. 2018
HC ZUBR Přerov - VOLNO
ČEZ Motor České Budějovice - HC Slavia Praha
LHK Jestřábi Prostějov - HC Dukla Jihlava
SK Trhači Kadaň - HC Benátky nad Jizerou
Rytíři Kladno - VHK ROBE Vsetín
AZ RESIDOMO Havířov - HC Poruba
HC Slovan Ústí nad Labem - HC Frýdek-Místek
SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice

4. kolo: sobota 15. 9. 2018
VOLNO - HC Stadion Litoměřice
HC Frýdek-Místek - SK Horácká Slavia Třebíč
HC Poruba - HC Slovan Ústí nad Labem
VHK ROBE Vsetín - AZ RESIDOMO Havířov
HC Benátky nad Jizerou - Rytíři Kladno
HC Dukla Jihlava - SK Trhači Kadaň
HC Slavia Praha - LHK Jestřábi Prostějov
HC ZUBR Přerov - ČEZ Motor České Budějovice

5. kolo: středa 19. 9. 2018
ČEZ Motor České Budějovice - VOLNO
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
SK Trhači Kadaň - HC Slavia Praha
Rytíři Kladno - HC Dukla Jihlava
AZ RESIDOMO Havířov - HC Benátky nad Jizerou
HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín
SK Horácká Slavia Třebíč - HC Poruba
HC Stadion Litoměřice - HC Frýdek-Místek

6. kolo: sobota 22. 9. 2018
VOLNO - HC Frýdek-Místek
HC Poruba - HC Stadion Litoměřice
VHK ROBE Vsetín - SK Horácká Slavia Třebíč
HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústí nad Labem
HC Dukla Jihlava - AZ RESIDOMO Havířov
HC Slavia Praha - Rytíři Kladno
HC ZUBR Přerov - SK Trhači Kadaň
ČEZ Motor České Budějovice - LHK Jestřábi Prostějov

7. kolo: pondělí 24. 9 .2018
LHK Jestřábi Prostějov - VOLNO
SK Trhači Kadaň - ČEZ Motor České Budějovice
Rytíři Kladno - HC ZUBR Přerov
AZ RESIDOMO Havířov - HC Slavia Praha
HC Slovan Ústí nad Labem - HC Dukla Jihlava
SK Horácká Slavia Třebíč - HC Benátky nad Jizerou
HC Stadion Litoměřice - VHK ROBE Vsetín
HC Frýdek-Místek - HC Poruba

8. kolo: středa 26. 9. 2018
VOLNO - HC Poruba
VHK ROBE Vsetín - HC Frýdek-Místek
HC Benátky nad Jizerou - HC Stadion Litoměřice
HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč
HC Slavia Praha - HC Slovan Ústí nad Labem
HC ZUBR Přerov - AZ RESIDOMO Havířov
ČEZ Motor České Budějovice - Rytíři Kladno
LHK Jestřábi Prostějov - SK Trhači Kadaň

9. kolo: sobota 29. 9. 2018
SK Trhači Kadaň - VOLNO
Rytíři Kladno - LHK Jestřábi Prostějov
AZ RESIDOMO Havířov - ČEZ Motor České Budějovice
HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov
SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slavia Praha
HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava
HC Frýdek-Místek - HC Benátky nad Jizerou
HC Poruba - VHK ROBE Vsetín

10. kolo: středa 3. 10. 2018
VOLNO - VHK ROBE Vsetín
HC Benátky nad Jizerou - HC Poruba
HC Dukla Jihlava - HC Frýdek-Místek
HC Slavia Praha - HC Stadion Litoměřice
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč
ČEZ Motor České Budějovice - HC Slovan Ústí nad Labem
LHK Jestřábi Prostějov - AZ RESIDOMO Havířov
SK Trhači Kadaň - Rytíři Kladno

11. kolo: sobota 6. 10. 2018
Rytíři Kladno - VOLNO
AZ RESIDOMO Havířov - SK Trhači Kadaň
HC Slovan Ústí nad Labem - LHK Jestřábi Prostějov
SK Horácká Slavia Třebíč - ČEZ Motor České Budějovice
HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov
HC Frýdek-Místek - HC Slavia Praha
HC Poruba - HC Dukla Jihlava
VHK ROBE Vsetín - HC Benátky nad Jizerou

12. kolo: středa 10. 10. 2018
VOLNO - HC Benátky nad Jizerou
HC Dukla Jihlava - VHK ROBE Vsetín
HC Slavia Praha - HC Poruba
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
ČEZ Motor České Budějovice - HC Stadion Litoměřice
LHK Jestřábi Prostějov - SK Horácká Slavia Třebíč
SK Trhači Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem
Rytíři Kladno - AZ RESIDOMO Havířov

13. kolo: sobota 13. 10. 2018
AZ RESIDOMO Havířov - VOLNO
HC Slovan Ústí nad Labem - Rytíři Kladno
SK Horácká Slavia Třebíč - SK Trhači Kadaň
HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov
HC Frýdek-Místek - ČEZ Motor České Budějovice
HC Poruba - HC ZUBR Přerov
VHK ROBE Vsetín - HC Slavia Praha
HC Benátky nad Jizerou - HC Dukla Jihlava

14. kolo: pondělí 15. 10. 2018
VOLNO - HC Dukla Jihlava
HC Slavia Praha - HC Benátky nad Jizerou
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
ČEZ Motor České Budějovice - HC Poruba
LHK Jestřábi Prostějov - HC Frýdek-Místek
SK Trhači Kadaň - HC Stadion Litoměřice
Rytíři Kladno - SK Horácká Slavia Třebíč
AZ RESIDOMO Havířov - HC Slovan Ústí nad Labem

15. kolo: středa 17. 10. 2018
HC Slovan Ústí nad Labem - VOLNO
SK Horácká Slavia Třebíč - AZ RESIDOMO Havířov
HC Stadion Litoměřice - Rytíři Kladno
HC Frýdek-Místek - SK Trhači Kadaň
HC Poruba - LHK Jestřábi Prostějov
VHK ROBE Vsetín - ČEZ Motor České Budějovice
HC Benátky nad Jizerou - HC ZUBR Přerov
HC Dukla Jihlava - HC Slavia Praha

16. kolo: sobota 20. 10. 2018
VOLNO - HC Slavia Praha
HC Dukla Jihlava - HC ZUBR Přerov
HC Benátky nad Jizerou - ČEZ Motor České Budějovice
VHK ROBE Vsetín - LHK Jestřábi Prostějov
HC Poruba - SK Trhači Kadaň
HC Frýdek-Místek - Rytíři Kladno
HC Stadion Litoměřice - AZ RESIDOMO Havířov
SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slovan Ústí nad Labem

17. kolo: pondělí 22. 10. 2018
SK Horácká Slavia Třebíč - VOLNO
HC Slovan Ústí nad Labem - HC Stadion Litoměřice
AZ RESIDOMO Havířov - HC Frýdek-Místek
Rytíři Kladno - HC Poruba
SK Trhači Kadaň - VHK ROBE Vsetín
LHK Jestřábi Prostějov - HC Benátky nad Jizerou
ČEZ Motor České Budějovice - HC Dukla Jihlava
HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha

18. kolo: středa 24. 10. 2018
VOLNO - HC ZUBR Přerov
HC Slavia Praha - ČEZ Motor České Budějovice
HC Dukla Jihlava - LHK Jestřábi Prostějov
HC Benátky nad Jizerou - SK Trhači Kadaň
VHK ROBE Vsetín - Rytíři Kladno
HC Poruba - AZ RESIDOMO Havířov
HC Frýdek-Místek - HC Slovan Ústí nad Labem
HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia Třebíč

19. kolo: sobota 27. 10. 2018
HC Stadion Litoměřice - VOLNO
SK Horácká Slavia Třebíč - HC Frýdek-Místek
HC Slovan Ústí nad Labem - HC Poruba
AZ RESIDOMO Havířov - VHK ROBE Vsetín
Rytíři Kladno - HC Benátky nad Jizerou
SK Trhači Kadaň - HC Dukla Jihlava
LHK Jestřábi Prostějov - HC Slavia Praha
ČEZ Motor České Budějovice - HC ZUBR Přerov

20. kolo: středa 31. 10. 2018
VOLNO - ČEZ Motor České Budějovice
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
HC Slavia Praha - SK Trhači Kadaň
HC Dukla Jihlava - Rytíři Kladno
HC Benátky nad Jizerou - AZ RESIDOMO Havířov
VHK ROBE Vsetín - HC Slovan Ústí nad Labem
HC Poruba - SK Horácká Slavia Třebíč
HC Frýdek-Místek - HC Stadion Litoměřice

21. kolo: sobota 3. 11. 2018
HC Frýdek-Místek - VOLNO
HC Stadion Litoměřice - HC Poruba
SK Horácká Slavia Třebíč - VHK ROBE Vsetín
HC Slovan Ústí nad Labem - HC Benátky nad Jizerou
AZ RESIDOMO Havířov - HC Dukla Jihlava
Rytíři Kladno - HC Slavia Praha
SK Trhači Kadaň - HC ZUBR Přerov
LHK Jestřábi Prostějov - ČEZ Motor České Budějovice

22. kolo: pondělí 12. 11 .2018
VOLNO - LHK Jestřábi Prostějov
ČEZ Motor České Budějovice - SK Trhači Kadaň
HC ZUBR Přerov - Rytíři Kladno
HC Slavia Praha - AZ RESIDOMO Havířov
HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústí nad Labem
HC Benátky nad Jizerou - SK Horácká Slavia Třebíč
VHK ROBE Vsetín - HC Stadion Litoměřice
HC Poruba - HC Frýdek-Místek

23. kolo: středa 14. 11. 2018
HC Poruba - VOLNO
HC Frýdek-Místek - VHK ROBE Vsetín
HC Stadion Litoměřice - HC Benátky nad Jizerou
SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava
HC Slovan Ústí nad Labem - HC Slavia Praha
AZ RESIDOMO Havířov - HC ZUBR Přerov
Rytíři Kladno - ČEZ Motor České Budějovice
SK Trhači Kadaň - LHK Jestřábi Prostějov

24. kolo: sobota 17. 11. 2018
VOLNO - SK Trhači Kadaň
LHK Jestřábi Prostějov - Rytíři Kladno
ČEZ Motor České Budějovice - AZ RESIDOMO Havířov
HC ZUBR Přerov - HC Slovan Ústí nad Labem
HC Slavia Praha - SK Horácká Slavia Třebíč
HC Dukla Jihlava - HC Stadion Litoměřice
HC Benátky nad Jizerou - HC Frýdek-Místek
VHK ROBE Vsetín - HC Poruba

25. kolo: pondělí 19. 11. 2018
VHK ROBE Vsetín - VOLNO
HC Poruba - HC Benátky nad Jizerou
HC Frýdek-Místek - HC Dukla Jihlava
HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha
SK Horácká Slavia Třebíč - HC ZUBR Přerov
HC Slovan Ústí nad Labem - ČEZ Motor České Budějovice
AZ RESIDOMO Havířov - LHK Jestřábi Prostějov
Rytíři Kladno - SK Trhači Kadaň

26. kolo: středa 21. 11. 2018
VOLNO - Rytíři Kladno
SK Trhači Kadaň - AZ RESIDOMO Havířov
LHK Jestřábi Prostějov - HC Slovan Ústí nad Labem
ČEZ Motor České Budějovice - SK Horácká Slavia Třebíč
HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice
HC Slavia Praha - HC Frýdek-Místek
HC Dukla Jihlava - HC Poruba
HC Benátky nad Jizerou - VHK ROBE Vsetín

27. kolo: sobota 24. 11. 2018
HC Benátky nad Jizerou - VOLNO
VHK ROBE Vsetín - HC Dukla Jihlava
HC Poruba - HC Slavia Praha
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
HC Stadion Litoměřice - ČEZ Motor České Budějovice
SK Horácká Slavia Třebíč - LHK Jestřábi Prostějov
HC Slovan Ústí nad Labem - SK Trhači Kadaň
AZ RESIDOMO Havířov - Rytíři Kladno

28. kolo: pondělí 26. 11. 2018
VOLNO - AZ RESIDOMO Havířov
Rytíři Kladno - HC Slovan Ústí nad Labem
SK Trhači Kadaň - SK Horácká Slavia Třebíč
LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice
ČEZ Motor České Budějovice - HC Frýdek-Místek
HC ZUBR Přerov - HC Poruba
HC Slavia Praha - VHK ROBE Vsetín
HC Dukla Jihlava - HC Benátky nad Jizerou

29. kolo: středa 28. 11. 2018
HC Dukla Jihlava - VOLNO
HC Benátky nad Jizerou - HC Slavia Praha
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
HC Poruba - ČEZ Motor České Budějovice
HC Frýdek-Místek - LHK Jestřábi Prostějov
HC Stadion Litoměřice - SK Trhači Kadaň
SK Horácká Slavia Třebíč - Rytíři Kladno
HC Slovan Ústí nad Labem - AZ RESIDOMO Havířov

30. kolo: sobota 1. 12. 2018
VOLNO - HC Slovan Ústí nad Labem
AZ RESIDOMO Havířov - SK Horácká Slavia Třebíč
Rytíři Kladno - HC Stadion Litoměřice
SK Trhači Kadaň - HC Frýdek-Místek
LHK Jestřábi Prostějov - HC Poruba
ČEZ Motor České Budějovice - VHK ROBE Vsetín
HC ZUBR Přerov - HC Benátky nad Jizerou
HC Slavia Praha - HC Dukla Jihlava

KOMPLETNÍ ROZPIS ZÁKLADNÍ ČÁSTI SOUTĚŽE BUDE ZVEŘEJNĚN PO OBDRŽENÍ ZE STRANY ČLSH.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno