11.08.2017 | Markéta Mikeschová

Bylo fajn hrát proti svému bývalému klubu, říká Aron Chmielewski

Po zápase s polským Krakovem, který pro domácí Rysy nedopadl až tak šťastně, jsme se zeptali útočníka Arona Chmielewského na několik otázek.

Znáš někoho z kluků z Krakova?

Tak určitě, znám tam, myslím si, 80 % kluků, hrával jsem s nimi, někdy se tam střídají, ale základ Poláků je stejný."

Jak se ti hrálo proti polskému týmu?

Byl to můj bývalý klub, hrál jsem tam tři roky, samozřejmě bylo fajn hrát proti svému bývalému klubu, akorát nejsem spokojen s výsledkem, jaký jsme tady předvedli."

Jaký byl rozdíl mezi utkáním s Prostějovem a dnes s Krakovem?

Myslím si, že jde vidět ten potenciál Krakova, mají hodně dospělých a zkušených hráčů a trpělivých, nám to dneska chybělo. Lítali jsme a jde vidět, že máme mladý tým. Ten rozdíl je takový, že Prostějov, nevím, jestli má mladý nebo starý, ale určitě nemá nový tým a ne tak dobře poskládaný. Naše lítání stačilo na to, abychom přijeli a vyhráli. Tady bylo vidět, že trpělivě čekali a měli dobrého brankáře, který vychytal šance, které jsme měli v první třetině, a pak vyhráli."

V první polovině zápasu jsi měl hodně šancí, ale nic z toho nebylo, v čem byla chyba?

Chyba byla v tom, že jednou jsem puk nezvedl výš nebo níž, těžko říct, takové šance umím využít, brankář byl dobrý, vychytal to, myslím si, že měl hodně štěstí. Bohužel, někdy se to tak stává, že to nesedne. Možná jsem moc chtěl, nevím."

Ve třetí třetině jste se dostali do vedení, vypadalo to nadějně, pak jste ale dostali tři góly, co se stalo?

Jeden ten gól byl kopnutý nohou, ale k tomu se nebudu vracet, nevím, jestli nám povolilo v hlavách, že to půjde, ale udělali jsme zbytečné chyby, byla vidět únava, že už nestíháme i to střídání. Pak to bylo na plné únavě, takže se nemůžeme divit, že byly chyby, je jasné, že při únavě chyby budou. Udělali jsme moc chyb v té třetí třetině."

Byl to první zápas doma, jak se ti líbili fanoušci?

Tady je to vždycky skvělé, fandí. Myslím, že přišlo na přípravný zápas osm set něco lidí, na čtvrtek je to celkem slušný počet, samozřejmě, tady jsou vždycky skvělí, podporují nás, i když prohráváme, jsou s námi."

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno