18.06.2018 | Mario Schüler

Chci, aby se kluci i holky hokejem hlavně bavili, říká Vojtěch Trnka

Hokejisty 5. + 7. třídy HC Frýdek-Místek povede v letošní sezoně Vojtěch Trnka, který v minulé sezoně plnil roli asistenta rovněž u mládežnických kategorií. V letošní sezoně se přesune do pozice hlavního trenéra…

Pane Trnko, v sezoně 2017/2018 jste působil jako asistent u 6. třídy a u kategorie starších žáků. V té letošní se už přesouváte ke kormidlu 5. + 7. třídy. Byl to Váš cíl, dostat se až na pozici hlavního trenéra této kategorie?

"Ano, mým cílem bylo stát se hlavním trenérem, jelikož hokejem žiju, a protože mi nevyšla žádná slavná hráčská kariéra, můžu u hokeje zůstat v roli trenéra. Kategorii jsem si sice nemohl vybírat, ale jsem moc rád, že právě na tuto kategorii jsem dostal nabídku. Kluky a holky znám, v minulosti jsem u nich působil jako asistent trenéra a na práci s nimi jsem se velmi těšil".

Hráči zahájili letošní letní přípravu pod Vaší taktovkou. Co je v rámci ne moc oblíbené suché přípravy již potkalo a chystáte ještě před vstupem na led nějaké zpestření pro obě kategorie?

"Abych byl upřímný, je pravda, že suchá příprava není moc oblíbená, ale snažím se to u obou kategorií změnit. Kluci a holky v tomto věku potřebují všeobecný pohyb pro jejich další vývoj a mělo by je to především bavit, aby se na tréninky těšili. Takže vše se snažíme dělat formou hry nebo soutěže. Pro zpestření plánuji ještě před vstupem na led turnaj v hokejbale, fotbale a házené."

Za šest týdnů přípravy už určitě můžete říct, kdo z hráčů Vás překvapil a naopak, od koho jste čekal více.

"Musím říct, že mě překvapilo, jak moc se všichni snaží a dávají do toho opravdu všechno. Samozřejmě, že jsou zde překvapení kladné i záporné, ale jmenovat určitě nebudu, to nedělám."

Vašimi asistenty jsou u 5. třídy Václav Teichmann a v 7. třídě Vám bude asistovat Tomáš Muroň, který v loňské sezoně působil v roli asistenta u 6. třídy. Jak se Vám s oběma asistenty spolupracuje nyní a jak se těšíte na společné účinkování na lavičce v soutěžním období a budete mít úkoly nějak rozdělené?

"Určitě se na práci s nimi těším a spolupráce je perfektní. Toma (Tomáš Muroň)a Tazyho (Václav Teichmann) znám několik let a už jsem s nimi spolupracoval, takže si myslím, že máme podobné názory, což je skvělé. Úkoly nebudou rozdělené, pracujeme společně a jen se doplňujeme"

Poprvé se na led v hale Polárka podíváte v srpnu. Jakou chystáte tréninkovou náplň v úvodu přípravy na ledě?

"Tréninky budou probíhat na ledě a na suchu. Pořád budeme chtít, aby to hráče bavilo, ale taky aby byli výborně připraveni na celou sezónu. Budeme zařazovat i kompenzační cvičení se specialistkou. Máme v plánu týdenní soustředění na Polárce."

S přípravným obdobím jsou spojené i přípravné zápasy. Máte už některé domluvené a případně s kým?

"Měli bychom odehrát s oběma kategoriemi přátelské utkání s kluby z okolí. Dále s 5. třídou plánuje ke konci srpna přípravný turnaj doma na Polárce a u 7.třídy bychom měli přípravný turnaj sehrát v bližším okolí."

Soutěžní zápasy odstartují v září. Co můžou diváci z řad rodičů očekávat?

"Doufám, že můžou očekávat to samé co já, aby se kluci i holky hokejem hlavně bavili, předváděli kolektivní hru s odhodláním, nasazením a bojovností, samozřejmě taky hru fair play."

Český svaz ledního hokeje v těchto dnech přišel s další novinkou v pravidlech. Změna se týká přerušení hry po zásahu puku v ochranné síti. Jaký máte názor na tuto změnu?

"Mělo by to přinést zrychlení hry a méně přerušení, což se mi líbí. Na druhou stranu, musím říct, že to rozhodčí nebudou mít jednoduché a někdy je dost komplikované rozlišit, jestli byl kotouč tečovaný bránícím nebo útočícím hráčem a pak rychle rozhodnout, zda přerušit hru či nikoliv. V tomto ohledu to budou mít složité."

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno