06.04.2018 | Mario Schüler

Čtvrťáci vybojovali 2. místo na turnaji European Golden Puck v Budapešti

Hokejisté Frýdku-Místku ročník 2008 se v minulém týdnu vydali na mezinárodní turnaj “EUROPEAN GOLDEN PUCK“ do Budapešti.

Turnaj byl rozložen do tří hracích dnů. Hrálo se 3 x 15 minut čistého času a mužstva byla rozlosována do dvou skupin po čtyřech týmech. První dva týmy v tabulce postupovaly přímo do semifinále.

V pátek Frýdecko-Místečtí hokejisté rozehráli skupinu s Maďarským týmem Vasas SC I. Po remízové první třetině, se chlapci v dalších minutách zápasu zbavili nervozity a připsali si první výhru 4:1. V druhém zápase se týmu Rysů postavili borci týmu ze Slovenska The Be The Best. Do tohoto utkání již naši hokejisti nastoupili sebevědomě a postupně navyšovali skóre, které se zastavilo až na stavu 14:1 pro náš tým.

Druhý hrací den přinesl porci dalších dvou zápasů. Frýdecko-Místečtí nastoupili ve svém prvním představení druhého hracího dne proti Black Wings Linz Juniors z Rakouska a pokračovali ve stejném tempu, v jakém předešlý den ukončili. Skóre se zastavilo až na stavu 11:0 pro Rysy. Toto utkání chlapci odehráli brzo ráno a jako jasnému vítězi skupiny připadlo odehrát semifinálové utkání až v 19:30 hodin večer.

Finále se povedlo vybojovat, ale o účast ve finále turnaje Rysi svedli tuhý boj s dalším Maďarským týmem UTE Budapešť. Frýdecko-Místečtí v utkání po gólech Kryštofa Sochy a Jana Hrčka dvakrát vedli, ale velice fyzicky vyspělý tým soupeře stav utkání otočil na 3:2. Naši borci se ale nevzdali a 2 minuty před koncem řádné hrací doby, po skvěle sehrané přesilovce vyrovnal Ondřej Mitura a zápas se musel rozhodnout v samostatných nájezdech. V těch, i díky po celé utkání výborně chytajícímu brankáři Matěji Flokovi (21 zákroků), naši chlapci rozhodli o postupu do Finále.

Ve finále Rysi nastoupili proti Českému týmu, výběru Slovácka HT Slovácko. Ač se jednalo o tým výběru, naši hráči s tímto soupeřem po celý zápas drželi krok a také se náš tým ujal vedení gólem Matěje Doupala. Ve druhé třetině, ale Slovácko dvěma rychle po sobě vstřelenými góly skóre otočilo a ani při závěrečné power play už Rysi gól nevstřelili a naopak jednu vteřinu před koncem obdrželi gól do prázdné brány.

Základní skupina:

HC Frýdek-Místek – Vasas SC I 4:1
HC Frýdek-Místek – The Be The Best 14:1
HC Frýdek-Místek – Black Wings Linz Juniors 11:0

Semifinále:

HC Frýdek-Místek – UTE Budapešť 4:3 (2:1 po samostatných nájezdech)

Finále:

HC Frýdek-Místek – HT Slovácko 1:3

TÝM HC FRÝDEK-MÍSTEK

Brankáři

Flok Matěj, Paluzga Matěj.

Obránci

Trnka Přemysl, Marek Jakub, Verlík Tadeáš, Mitura Ondřej, Hanák Viktor, Kohut Marek, Szkandera Dominik.

Útočníci

Socha Kryštof, Doupal Matěj, Janák Tobias, Vincent Teichmann, Vanessa Prymusová, Mikuláš Malý, Hrček Jan, Czerný Kristián, Pekař Radim, Švrčina Samuel.

Trenéři

Kameník Miroslav, Teichmann Václav

Vedoucí mužstva

Mitura Tomáš

Kustod

Trnka Ondřej

Manažer mužstva

Doupal Ondřej

Press - foto

Verlík Jan

Konečné umístění

1. HT Slovácko (CZE)

2. HC Frýdek-Místek (CZE)

3. UTE Budapešť (HUN)

4. Vasas SC I (HUN)

5. Be The Best (SVK)

6. Black Wings Linz Juniors (AUT)

7. HDK Maribor (SLO)

8. Vasas SC II (HUN)

Nejlepší hráči turnaje

Nejlepší brankář Takács Zoé VasasSC I (HUN)

Nejlepší obránce Mitura Ondřej HC Frýdek-Místek (CZE)

Nejlepší útočník Orgovány Richárd UTE (HUN)

Nejlepší střelec Vladař Jan HT Slovácko (CZE)

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno