08.09.2017 | Mario Schüler

Do přípravy jsme zapojili hodně mladých hráčů a jsem přesvědčený, že tým je kvalitně připraven, říká lodivod Jiří Juřík

Prvoligoví hokejisté Frýdku-Místku mají za sebou přípravné období na ledě, které doplnili sedmi zápasy. Bilance z těchto zápasů je mírně nepříznivá. Jak hodnotí přípravu „A“ týmu lodivod Frýdku-Místku Mgr. Jiří Juřík?

Pane Juříku, máte za sebou přípravné období. Můžete fanouškům říct, jak jste se připravovali na ledě i mimo něj?

"Příprava byla pestrá a podle plánu jsme do ní zapojili hodně mladých hráčů. Využívali jsme dostupná zařízení ve Frýdku-Místku (hala Polárka, Performance Power Center )."

Tréninky jste, alespoň na ledě, opět dělil na dvě části. Byl důvodem větší počet hráčů anebo jste pro to měl jiný důvod?

"Letošní rok jsme měli trochu jiný model přípravy, díky postupu některých hráčů do Třince. Tréninky se tak nedělily často, jako v minulé sezoně. Velký zásah do přípravy nám udělal výjezd Třinecké juniorky na světový pohár, kde jsme uvolňovali z přípravy některé hráče."

V přípravě mužstvo odehrálo sedm zápasů. Z těch jste vyšli třikrát jako vítěz. Ukázaly Vám tyto zápasy problémy, na kterých budete muset s týmem více zapracovat?

"Samozřejmě, že nám přípravné zápasy ukázaly nedostatky spojené s nezkušeností mladých hráčů. Máme mladý tým a zdobit by nás měla poctivá týmová práce. Hodně energie, dravosti a zkušenosti budou kluci postupem času získávat."

O složení týmu pro letošní ročník WSM ligy už máte definitivně jasno nebo jsou ještě někteří hráči, u kterých nejste pevně rozhodnutý?

"Fungujeme jako partnerský tým Třince, takže z velké míry se ta situace bude odvíjet od situace právě tam. Nicméně si myslíme, že ten základ týmu je dán. Jsme přesvědčení, že jsme získali dostatečně zkušené hráče (Martynek, Mikulík, Ovčačík…), kteří by měli mladým hráčům svými zkušenostmi pomoci. Udrželi jsme hráče, kteří už v našem systému byli v loňské sezoně, ať je to Aron Chmielewski, Antonín Pechanec nebo David Klimša. Uvidíme i mladé hráče, kteří dostanou šanci, ať je to Kvasnica, Kofroň, Kalus, Haman, Przybyla, Kaukič, Hrachovský. Snad se nám podaří namíchat dobrý mix mužstva, abychom znovu hráli atraktivní hokej."

Prvoligovou pouť zahájíte na ledě loňského extraligového týmu z Karlových Varů, odkud se hned přesunete do Kadaně, kde si předehrajete utkání 9. kola. Ligový start tak bude náročný. Co od každého zápasu očekáváte?

"Začínat soutěž na ledě žhavého kandidáta na postup není jednoduché. Každý zápas bude těžký. Vzhledem k tomu, že je i jiný systém soutěže, musíme se vyvarovat delších herních krizí, abychom měli kontakt s postupovou osmičkou."

Aktuální podoba kádru:

Brankáři: Jan Strmeň, Lukáš Daneček, Jan Hlaváč

Obránci: Jan Bartko, Ctirad Ovčačík, Jan Zahradníček, René Piegl, FilipHaman, Jakub Matyáš, David Stránský, Lukáš Kovář, David Janiczek

Útočníci: Aron Chmielewski, Antonín Pechanec, Ondřej Kovařčík, Filip Bajtek, Rostislav Marosz, Tomáš Franek, Milan Mikulík, Vít Christov, David Kofroň, Jan Kalus, David Klimša, Michal Kvasnica, Adan Flok, Jan Sonnek

Realizační tým:

Trenér: Mgr. Jiří Juřík

Asistent: Marek Malík

Vedoucí týmu: Martin Kurajský
Video trenér: Lukáš Lotko

Kondiční trenér: Radek Výtisk

Trenér brankářů: Ing. Lubomír Klosík

Kustodi: Radek Duda a Kamil Skyba

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno