09.04.2018 | Mario Schüler

HC Kometa Brno vystřídala na trůnu Fajného Turnaje Uherský Ostroh

Již druhý ročník „Fajny Turnaj“ se uskutečnil ve Frýdku-Místku. Dějištěm byla hala Polárka ve dnech 23. -. 25. 3. 2018. Ve třech dnech tak bylo k vidění celkem 28 zápasů hráčů ročníku 2007.

Ty se hrály fotbalově na dva poločasy po 20 minutách. Fajného Turnaje 2018 se zúčastnily týmy: HC Olomouc, HCM Jaroměř, HC Kometa Brno, HC Dukla Trenčín, JHK GKS Jastrezbie, HC Frýdek-Místek, HC Rys Select a obhájci loňského vítězství z Uherského Ostrohu.

Úvodní zápas turnaje obstarali hráči Frýdku-Místku, kteří do turnaje nastoupili se dvěma družstvy. Utkání se proměnilo v jasnou záležitost Selectu, který zvítězil hladce a hlavně vysoko 12:0. Hattrickem se blýsknul Tomáš Bobok. Druhé utkání svedli hráči Jastrzebie a Olomouce. Olomoučtí hokejisté drželi otěže zápasu pevně ve svých rukou a po skončení zápasu se mohli radovat z výhry 10:1. Do třetího klání naskočili hráči Dukly Trenčín, kterým se do cesty postavili vítězové loňského turnaje z Uherského Ostrohu. Obhájci prvenství z premiérového ročníku však na Trenčín nestačili a padli 5:1. Stejným výsledkem skončilo i další utkání. Do toho nastoupila Kometa Brno a Jaroměř. Kometa zásluhou Alexe Mišiaka, který vstřelil dvě branky, tak vstoupila do turnaje vítězně. Rys Select vs. Olomouc bylo dalším zápasem, ve kterém byly k vidění šance na obou stranách a těsné vítězství Selectu 2:1. Na výhru Selectu chtěli navázat hráči Frýdku-Místku. Jenže místo očekávaného úspěchu schytali výprask od Uherského Ostrohu. Dominik Dragoun byl hlavní postavou výhry Jaroměře, která si poradila s Jatrzebií 6:1. Brankové hody nabídlo utkání Dukly s Kometou. Brno po přestřelce nakonec slavilo výhru 7:6. Rys Select si brousil zuby na Uherský Ostroh, ale marně. Vojtěch Kočica dal dva góly z pěti a jeho spoluhráči mohli slavit druhé vítězství. Souboj Olomouce s Jaroměří musely rozseknout až samostatné nájezdy. Výhru za dva body nakonec slavila Olomouc (4:3). Poslední utkání prvního hracího dne obstarali hráči Jatsrzebie a Trenčína. Luka Radivojevič zasadil soupeři tři rány a Dukla tak slavila na závěr úvodního dne turnaje výhru 6:0.

Druhý den turnaje odstartovali hráči Frýdku-Místku a Komety Brno. Zápas řídil třígólový Matyáš Mátl, který mladé Komeťáky dovedl k vysoké výhře, při které jeho spoluhráči nedovolili domácím hráčům ani jednou skórovat. Luka Radivojevič byl hlavní postavou druhého utkání sobotního dne. V tom Dukla Trenčín nastoupila proti Olomouci. K vidění byla vyrovnaná bitva, kterou rozsekl Radivojevič dvěma góly a Dukla slavila vítězství 3:2. Obhájce loňského triumfu z Uherského Ostrohu ve svém dalším turnajovém klání čekala v cestě za dalšími body Kometa. Ta chtěla navázat na své vysoké vítězství z prvního utkání. Jenže snadná cesta za turnajovými body to rozhodně nebyla. Naopak hráči v bílo modrých dresech dva body ztratili, když nezvládli samostatné nájezdy a padli 4:3. Další domácí zástupce - Rys Select nastoupil po individuálních dovednostech proti Jaroměři, ale bodovat nedokázali a plný počet bodů si připsala Jaroměř. V dalším zápase se představili Frýdecko-Místečtí s Jastrzebií, ale ostrými pálili pouze hráči polské Jastrzebie, kteří nakonec oslavili vítězství 5:0. Co se nepovedlo hráčům nastupující za Frýdek-Místek, to chtěl napravit tým Selectu. Tomu se do cesty postavila brněnská Kometa. S tou ztratili hráči Lubomíra Klosíka a Michala Boboka vedení v čase 39:06 a zápas tak rozhodovaly samostatné nájezdy. V těch byla šťastnější Kometa. Hokejový club města Jaroměř odehrál vyrovnané utkání s Trenčínem, ve kterém padly pouze tři branky, a Jaroměř se radovala z fotbalové výhry 2:1. Předposlední zápas sobotního dne obstaral Uherský Ostroh s Jasrtzebií. Ostroh si se svým soupeřem poradil hladce 9:1. V zápase zaznamenal Adam Dobřecký 6 kanadských bodů (4+2). Frýdecko-Místečtí sobotní program zahájili a taky i zakončili. Jejich soupeřem byla Olomouc, která byla nad jejich síly a zaznamenala výhru 7:1.

Před startem posledního hracího dne byla při pohledu na průběžnou tabulku a její výsledky situace vyrovnaná pro každý tým s výjimkou HC Frýdek-Místek, který ve dvou dnech nedokázal získat ani jeden bod. Více jasno nebylo ani po odehrání prvního nedělního utkání mezi Trenčínem a Rys Select, které rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých uspěli hráči Selectu a radovali se se zisku dvou bodů za výhru 5:4. První jasnější krok za prvenstvím udělali hráči Komety. Brněnští hokejisté sestřelili Jastrzebii jednoznačně 7:0. Oliver Volf a Dominik Hamák si v zápase připsali shodně čtyři body (2+2). Obhájce z Uherského Ostrohu ve svém úvodním zápase nedělního dne rovněž nezaváhal, když si poradil s Olomoucí 6:4. Velkou zásluhu na tomto vítězství měl Adam Dobřecký (4+1) a Filip Vlk (0+4). Utkání Jaroměře s Frýdkem-Místkem se proměnilo v jasnou záležitost hráčů města Jaroměř. Ti neměli se svým soupeřem slitování a natočili mu hořkou desítku. V dalším zápase se představili týmy z Jastrebie a Selectu. Lépe za bodovým ziskem vykročili hráči Selectu. Po 97 vteřinách hry byl stav už 2:0. Na další góly se čekalo až do druhé dvacetiminutovky, ve které byly k vidění dvě branky na každé straně a tým Selectu tak oslavil výhru 4:2. Poslední zápas na turnaji čekal na Duklu Trenčín a HC Frýdek-Místek. Trenčín se s turnajem rozloučil vítězně, když zdolal druhý tým pořádajícího klubu 7:1. Po tomto zápase zbyly na programu třídenního turnaje pouhé dva zápasy. Souboj mezi Kometou Brno a Olomoucí mohl rozhodnout o vítězi celého turnaje. Kometa však potřebovala zvítězit. Vyrovnaný zápas nakonec zvládla šťastněji Kometa Brno, která tak bez ohledu na poslední utkání měla vítězství celého turnaje již jisté. Utkání s pořadovým číslem 28 slibovalo velkou bitvu o to, kdo bude brát stříbro a bronz. Souboj mezi Jaroměří a Uherským Ostrohem se vyvíjel celou dobu lépe pro Jaroměř, která do poloviny 34. minuty vedla 3:1. Jenže od tohoto okamžiku pálili přesně do černého pouze hráči Uherského Ostrohu, kteří dokázali zápas otočit. Vítěznou branku, která odstartovala stříbrné radosti, si připsal Adam Dobřecký v čase 39:09.

Výsledky turnaje:

pátek 23. 3. 2018

HC Rys Select - HC Frýdek-Místek 12:0
NH utkání: Ondřej Hudeček - Adéla Plátková

JHK GKS Jastrzebie - HC Olomouc 1:10
NH utkání: Kacper Michalski - Tomáš Navrátil

HC Dukla Trenčín - HC Uherský Ostroh 5:1
NH utkání:Roman Rázga - Adam Dobřecký

HC Kometa Brno - HC Jaroměř 5:1
NH utkání: Filip Šebela - Jan Šimon

HC Rys Select - HC Olomouc 2:1
NH utkání: Jakub Váňa - Matěj Pekař

HC HC Frýdek-Místek - HC Uherský Ostroh 0:10
NH utkání: Matěj Flok - Adam Dobřecký

JHK GKS Jastrzebie - HC Jaroměř 1:6
NH utkání:Viktor Makula - Dominik Dragoun

HC Dukla Trenčín - HC Kometa Brno 6:7
NH utkání:Tobias Tomík - Matyáš Mátl

HC Rys Select - HC Uherský Ostroh 0:5
NH utkání: Filip Bongilaj - Vojtěch Kočica

HC Olomouc - HC Jaroměř 4:3 SN
NH utkání:Patrik Vévoda - Sebastián Špráchal

JHK GKS Jastrzebie - HC Dukla Trenčín 0:6
NH utkání: Filip Wojciechowski - David Dvořák

sobota 24. 3. 2018

HC Frýdek-Místek - HC Kometa Brno 0:12
NH utkání: Nikola Špačková - Alex Mišiak

HC Olomouc - HC Dukla Trenčín 2:3
NH utkání:Tomáš Navrátil - Jakub Syrný

Hokej Uherský Ostroh - HC Kometa Brno 4:3 SN
NH utkání: Tomáš Kaděra - Petr Hradil

Individuální dovednosti (11:15)

HC Rys Select - HCM Jaroměř 2:4
NH utkání: Dominik Muroň - David Bedlek

HC Frýdek-Místek - JHK GKS Jastrzebie 0:5
NH utkání:Kryštof Socha - Edyta Cebula

HC Kometa Brno - HC Rys Select 6:5 SN
NH utkání:Dominik Hamák - Jan Ostřížek

HCM Jaroměř - HC Dukla Trenčín 2:1
NH utkání: Matěj Pavliš - Filip Vavro

HC Uherský Ostroh - JHK GKS Jastrzebie 9:1
NH utkání: Filip Vlk - Mikolaj Osiadly

HC Olomouc - HC Frýdek-Místek 7:1
NH utkání:Andrej Hebar - Jakub Marek

neděle 25. 3. 2018

HC Dukla Trenčín - HC Rys Select 4:5 SN
NH utkání: Timothy Kazda - Vashek Blanar

HC Kometa Brno - JKH GKS Jastrzebie 7:0
NH utkání: Daniel Melich - Adam Lesniok

HC Uherský Ostroh - HC Olomouc 6:4
NH utkání: Matěj Vítek - Šimon Fasner

HCM Jaroměř - HC Frýdek-Místek 10:1
NH utkání: Maxim Prachař - Jan Káňa

JKH GKS Jastrzebie - HC Rys Select 2:4
NH utkání: Jakub Czyz - Lukáš Grzymek

HC Dukla Trenčín - HC Frýdek-Místek 7:1
NH utkání: Nikolas Jordán - Adam Krpec

HC Kometa Brno - HC Olomouc 3:1
NH utkání: Petr Hradil – Stanislav Žbánek

HCM Jaroměř - HC Uherský Ostroh 3:4
NH utkání: Jonáš Hofman – Marek Wasserbauer

ALL STAR TEAM
Brankář: Jakub Váňa

Obránci: Vashek Blanár, Matěj Pekař

Útočníci: Luka Radivojevič, Maxim Prachař, Alex Mišiak


Nejlepší brankář: Filip Vavro

Nejlepší obránce: Matyáš Mátl

Nejlepšé útoční: Adam Dobřecký

Partneři turnaje:

Statutární město Frýdek-Místek,
TS Frýdek-Místek,
Distep,
Bauer,
Ekomor,
Ferrit,
Elvac,
Kleinwächter,
OK Point, Mbank,
Trna Trans

Konečné pořadí turnaje

1. HC Kometa Brno
2. Hokej Uherský Ostroh
3. HCM Jaroměř
4. HC Dukla Trenčín
5. HC Rysi Select
6. HC Olomouc
7. JHK GKS Jastrzebie
8. HC Frýdek-Místek

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno