09.01.2018 | Petr Sumbal

Na ledě Třebíče půjde Frýdku-Místku o třetí výhru v řadě

Na třetí zápas nového roku Frýdek-Místek cestuje na led Třebíče, kde se pokusí vyhrát třetí utkání v řadě. Třebíči patří v tabule sedmé místo, zatímco Frýdek-Místek je osmý. V případě vítězství by se Slezané k Horácké Slavii dotáhli na rozdíl jediného bodu. Utkání začíná ve středu na zimním stadionu města Třebíče v 17:30.

Frýdek-Místek usiluje o elitní osmičku

Frýdek-Místek patří mezi skupinu týmů, které usilují o postup do play-off. Rozdíl mezi Litoměřicemi, které jsou jedenácté a sedmou Třebíčí, je jen sedmibodový. Šestá Slavia má už o něco větší náskok, takže o sedmé a osmé místo bude pravděpodobně bojovat pět týmů. Frýdek-Místek i Třebíč jsou mezi nimi.

Slezané jsou v tabulce aktuálně na osmé příčce a na Třebíč ztrácí čtyři body. Za sebou pak mají Havířov se stejným počtem bodů. Jakékoliv zaváhání tak může Frýdek-Místek okamžitě vyšoupnout z elitní osmičky. Do té se rysi dostali díky dvěma posledním vítězstvím.

Nejprve v prvním utkáním roku vyhráli v Benátkách 3:1, poté na vlastním stadionu porazili Vsetín 4:0. V tomto utkání se zaskvěl brankář Lukáš Daneček, který si udržel čisté konto, a také Ondřej Kovařčíck s Aronem Chmielewským, kteří si shodně připsali dva body za gól a přihrávku.

Do utkání proti Třebíči nenastopí Vít Christov, který se zranil v předchozím domácím zápase se Vsetínem.

Třebíč má před domácím publikem skvělou formu

Třebíč své poslední utkání naopak prohrála, nestačila na poslední Kadaň. Kadaň byla v tomto vyrovnaném utkání stále o krok vepředu. Skóre otevřel Szathmary a po vyrovnání Patáka vrátil domácím vedení Hejcman. Na branku Kůse ze druhé třetiny pak ještě dokázal za Třebíč zareagovat Kusko, ale na vyrovnání už hosté nedosáhli.

Foto: skkadan.cz

Třebíč v posledních utkáních pravidelně střídá výhry s porážkami. To trvá už sem utkání a pokud by měl tento trend pokračovat, nad Frýdkem-Místkem vyhraje. Tomu však budou chtít Slezané zabránit. Na domácím ledě má ovšem Horácká Slavia vynikající bilanci a formu, vyhrála už jedenáctkrát po sobě.

Týmové produktivitě Třebíče vládne se sedmadvaceti body Roman Erat. Nejlepším střelcem tohoto mužstva je s devíti brankami dvojice Silvester Kusko a Luboš Horký. V brance Třebíče se nejčastěji objevují Lukáš Dostál (úspěšnost zákroků 91,33 %) a Pavel Jekel (91,26 %).

Horácká Slavia je zatím ve vzájemných soubojích úspěšnější

Obě dosavadní vzájemná střetnutí v této sezoně zvládla lépe Třebíč. Na domácím ledě vyhrála v říjnu 4:0, to se o branky postarali Diviš, Dolníček, Erat a Kusko ve druhé a třetí třetině. V listopadovém 25. kole otevřel proti Horácké Slavii skóre na domácím ledě obránce Matyáš, následně však Třebíč čtyřmi góly utkání otočila. O to se zasloužili Kratochvíl, Vodný, Král a Mlynar.

Zápas můžete sledovat ve středu od 17:30 v podrobném on-line přenosu.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno