13.05.2018 | Petr Sumbal

Opory Frýdku-Místku zůstávají! Důležití hráči z minulé sezóny prodloužili smlouvy

HC Frýdek-Místek s potěšením oznamuje, že byla prodloužena úspěšná spolupráce z minulé sezóny s čtveřicí hráčů Milan Mikulík, Rostislav Martynek, Jan Zahradníček a Vít Christov. Mužstvo tak znovu bude složeno kombinací dravého mládí, ale i zkušených hráčů.

Všichni čtyři patřili mezi hlavní tahouny Frýdku-Místku v minulé sezóně, možná i vinou toho, že z různých důvodů za rysy neodehráli plný počet zápasů, se slezskému mužstvu nepodařilo nakonec postoupit do play-off.

Milan Mikulík se stal před minulou sezónou velkou posilou Frýdku-Místku a také hned na startu sezóny nosil hrdě kapitánské céčko. Do týmu přinesl sedmatřicetiletý útočník své bohaté zkušenosti z extraligy, ale i kupu bodů. Odehrál za Frýdek-Místek nakonec 28 zápasů a připsal si v nich 19 bodů (6+13). Svými výkony zaujal extraligový Třinec, kterému pomáhal při jeho rozsáhlé marodce. Zkušený matador, ale také sympaťák, přislíbil Frýdku-Místku své služby i pro další sezónu.

Další významnou posilou před sezónou 2017/18 byl útočník Rostislav Martynek. Ten se po štacích v Mountfieldu a Litvínově vrátil zpět do rodného kraje s cílem pomoci Frýdku-Místku ve WSM Lize a třeba si i zahrát extraligu za Třinec. Jeho plány mu však zhatilo zranění z letní přípravy, kvůli kterému zmeškal polovinu sezóny. Za Frýdek-Místek stihl odehrát pouze 15 zápasů, ve kterých byl kapitánem, a zaznamenal v nich 10 bodů (5+5). Pokud mu zdraví tentokrát vydrží, bude to moci konečně pořádně rozbalit.

Jan Zahradníček by byl všude jinde považován za mladého obránce, při věkově mladém složení kádru Slezanů už byl však v jednadvaceti letech brán spíše za zástupce střední generace. Přitom se ještě stále může zlepšovat. Kromě jednoho zápasu za Třinec odehrál celou sezónu v dresu rysů a připsal si v 51 zápasech 8 bodů (2+6). Povedl se mu hlavně závěr sezóny, kdy byl dokonce zvolen do týmu měsíce serveru hokej.cz. Také v nové sezóně budou na Zahradníčkových výkonech trenéři v obraně stavět.

Dalším, kdo prodloužil s klubem smlouvu, je jednadvacetiletý útočník Vít Christov, který odehrál šest zápasů za Třinec a 28 utkání za Frýdek-Místek s bilancí 12 bodů (7+5). Víc nestihl kvůli těžkému zranění hlavy. Nejen o tom si budete moci přečíst v rozhovoru, který vám s tímto hráčem už brzy přineseme.

(Vít Christov uprostřed)

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno