09.11.2017 | Petr Sumbal

Pětice „rysů“ v mládežnických reprezentacích České republiky

V reprezentační přestávce se WSM Liga nehraje, to ale neznamená, že mají hráči Frýdku-Místku volno. V mladém mužstvu Slezanů se našli tací, kteří svými výkony zaujali trenéry mládežnických reprezentačních výběrů a odcestovali na nejrůznější turnaje.

Tato pocta se dostala pětici hráčů: Filipu Hamanovi, Davidu Kofroňovi, Janu Kalusovi, Michalu Kvasnicovi a Jonáši Peterkovi. Jako náhradník je připraven Ondřej Hrachovský. Rysi měli své zastoupení ve všech věkových kategoriích od sedmnáctky až po reprezentační dvacítku.

Česká reprezentace do sedmnácti let se v současné chvíli účastní tradičního a prestižního turnaje World Under-17 Hockey Challenge v kanadské Dawson Creeku. Součástí výběru hlavního trenéra Petra Hakena je také Jonáš Peterek, který v této sezoně odehrál za Frýdek-Místek čtyři zápasy. Česká sedmnáctka bude chtít v Kanadě po třech prohrách ve skupině překvapit ve čtvrtfinále Rusko.

Reprezentace do osmnácti let odcestovala do Finska, kde se účastní Turnaje pěti zemí. V týmu je Michal Kvasnica, který za rysy odehrál v letošní sezoně dvacet zápasů a s deseti body je nejproduktivnějším juniorem WSM Ligy. Češi už mají za sebou vítězství v prodloužení nad Finskem a prohru se Švédskem. Čeká je ještě Švýcarsko a USA.

Výběr do devatenácti let je jediný, který zůstal v Česku, kde sehraje tři zápasy s Finskem. Ten sobotní můžete vidět na vlastní oči na stadionu Polárka. Fandit budete moci i Janu Kalusovi, který ve výběru Václava Varadi nechybí, jako náhradník je připraven Ondřej Hrachovský. Od pátku do neděle se tým postupně představí v Kopřivnici, Frýdku-Místku a Ostravě-Porubě.

Dvacítka pod vedením trenéra Filipa Pešána odcestovala do Ruska, kde se účastní Turnaje čtyř zemí. Frýdek-Místek má v nominaci hned dvojí zastoupení. O lednové mistrovství světa se snaží zabojovat Filip Haman a David Kofroň. Právě Kofroň se jedním gólem podílel na výhře nad Finskem po prodloužení. Dále si ještě dvacítka zahraje proti Rusku a Švédsku.

Foto: Juniorský hokej

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno