06.10.2017 | Michal Raška

Po skvělém domácím výkonu míří rysi do Benátek nad Jizerou

V desátém kole WSM Ligy zavítají frýdecko-místečtí rysi na led Benátek nad Jizerou. Tyto týmy se loni utkaly v předkole play-off, kdy Frýdek-Místek vyhrál 3:2 na zápasy. Utkání se odehraje v sobotu 7. října od 17:00 na Zimním stadionu města Benátky nad Jizerou.

Minulý zápas se rysům v derby před domácím publikem velmi dařilo, když ve druhé třetině nastříleli hned čtyři góly a Prostějov porazili výsledkem 4:1. V sobotu 7. října zavítá Frýdek-Místek do Benátek nad Jizerou, které v minulé sezóně vyřadil v předkole play-off těsně 3:2 na zápasy. Poslední nejdůležitější utkání bylo velmi vyhrocené a padlo celkem dvanáct branek. Benátky dokázaly dvakrát stáhnout náskok rysů, ale konec zápasu patřil Frýdecko-místeckým, kteří v krátkém sledu dokázali vstřelit tři branky a utkání skončilo vysokým výsledkem 7:5.

Momentální forma Frýdku-Místku je skvělá a nachází se na pátém místě s pouhou tří bodovou ztrátou na první Karlovy Vary, které mají dvacet bodů. I v letošní sezóně se rysi mohou opřít jak o skvěle hrajícího Arona Chmielewského, který se dvakrát prosadil a čtyřikrát asistoval, tak i o Milana Mikulíka, jelikož hned pětkrát asistoval u gólu a jednou ho vstřelil sám. Skvěle pracuje nová první formace, ve které je právě Chmielewski a bratři Kovaříci. „ S bráchou si vyhovíme a Aron to umí trefit,“ okomentoval nově složený útok Ondřej Kovařík.

Poslední zápas Benátek rozhodl až dvacátý druhý nájezd

Poslední zápas Benátek v Přerově moc gólů nepřinesl. V základní době se prosadili pouze dva hráči a stav 1:1 se nerozhodl ani v prodloužení. Na řadu tak musely přijít samostatné nájezdy. Po prvních třech kolech nájezdů už to vypadalo pro Benátky rozhodnuté, jelikož všichni tři hráči vstřelili gól a z Přerovských pouze jeden. Ovšem následující dvě kola dali gól pouze Přerovští a pokračovalo se dál.

Až v devatenáctém nájezdu padl další gól a Benátky byly opět blízko výhry, ale i tentokrát se domácí Přerov prosadil, a tak ani po desátém kole nebylo vítěze. Bohužel pro hosty v následujícím nájezdu hráč Benátek nedal a pro změnu domácí Radomír Pala se prosadil a bylo rozhodnuto. Dva body tedy zůstaly doma a Benátky po nervy drásajících nájezdech si odvezly pouze bod.

WSM liga - 9. kolo: HC ZUBR Přerov - HC Benátky nad Jizerou

autor: www.fotogebauer.cz

Aktuálně se Benátky nacházejí na sedmém místě se třinácti body, ale už tři zápasy po sobě nedokázaly vyhrát. Nejlepším hráčem je ovšem jasně Zdeněk Král, kterému se nesmírně daří a připsal si už jedenáct kanadských bodů po čtyřech gólech a sedmi asistencích. Benátky ale mají i jiné střelce, kteří se už čtyřikrát prosadili, jsou jimi Ladislav Bittner a Petr Kolmann. Hlavním trenérem toho týmu je Jiří Kudrna, kterému pomáhají asistenti Vladimír Čermák a Antonín Nečas.

Hrát se bude na Zimním stadionu města Benátky nad Jizerou, který nabídne kapacitu 1 500 míst pro stání a 200 pro sezení .

autor: www.zimnistadiony.cz

Vzájemné zápasy minulou sezónu

Play off:

5. zápas Benátky 5:7 Frýdek-Místek
4. zápas Frýdek-Místek 0:2 Benátky
3. zápas Frýdek-Místek 7:1 Benátky
2. zápas Benátky 4:3 Frýdek-Místek
1. zápas Benátky 0:2 Frýdek-Místek

Základní část:

46. kolo Benátky 3:2pp Frýdek-Místek
33. kolo Frýdek-Místek 7:3 Benátky
20. kolo Benátky 5:4 Frýdek-Místek
7. kolo Frýdek-Místek 3:2sn Benátky

On-line přenos tohoto utkání můžete sledovat na Onlajny.com.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno