01.04.2018 | Redakce

Pozor! Rysi se od nové sezony zúčastní nové EHL. APRÍL!!!

Konec WSM Lize! Frýdek-Místek přijal lákavou nabídku IIHF. V následující sezoně 2018/19 si tak zahraje v nové soutěži s názvem European Hockey League.

Týmy z menších lig obdržely možnost soutěžit v mezinárodních utkáních. Nové soutěži se podařilo sehnat sponzora z Číny, a to společnost HOZS 87, ta poskytne klubům na provoz menší kapitál.

„Oslovili jsme kluby ze Slovenska, České republiky, Německa, Polska či Rakouska. Uvidíme tedy, kdo na všechno na naši nabídku přistoupí,“ uvedl Žigmund Pálffy. Tato známá tvář bude ředitelem nově vzniklé ligy. Bývalý slovenský útočník má za sebou reprezentační starty za Slovensko i mnoho zápasů v NHL.

V prvním ročníku by se mělo zúčastnit osmnáct týmů. Soutěž odstartuje koncem září a bude trvat do přelomu března a dubna. Do play-off se dostane prvních šest týmů s tím, že celky na sedmém až desátém místě budou bojovat v předkole play-off na tři vítězná utkání. Co se týče čtvrtfinále, semifinále a finále, budou se hrát na čtyři vítězné utkání.

Na konci září se můžeme těšit na: HC Slovan Ústí nad Labem (CZE), HC Frýdek-Místek (CZE), BK Havlíčkův Brod (CZE), HC Nové Zámky (SVK), HK Nitra (SVK), HC Košice (SVK), HC Dukla Trenčín (SVK), HC Slovan Bratislava (SVK), HK Skalica (SVK), Dresdner Eislöwen (GER), Frankfurt Löwen (GER), Lausitzer Füchse (GER), PGE Orlik Opole (POL), Krakow (POL), JHK GSK Jastzebie (POL), EV Vienna Capitals (AUS), EC Red Bull Salzburg (AUS), Eishockey Innsbruck (AUS).

Rozlosování:

1. kolo, 27.9.2018

BK Havlíčkův Brod - Frankfurt Löwen (18:00)
Eishockey Innsbruck - HK Nitra (18:00)
HC Nové Zámky - HC Košice (18:00)
HC Dukla Trenčín - HC Frýdek-Místek (18:30)
HC Slovan Bratislava - Lausitzer Füchse (19:00)
Dresdner Eislöwen - HC Slovan Ústí nad Labem (19:15)
HK Skalica - JHK GKS Jastzebie (19:30)
Orlik Opole - EV Vienna Capitals (20:00)
Krakow - EC RED Bull Salzbrurg (20:00)

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno