15.07.2017 | Martin Sekanina

Představujeme hráče “A“ týmu HC FM: útočník Aron Chmielewski

Dalším hráčem Frýdku-Místku, kterého vám v rámci představování popíšeme, je Aron Chmielewski. Rodák z polského města Gdaňsk bude i nadále hájit barvy našeho týmu.

Svou kariéru započal Aron v německém Hannoveru. Patřil do týmu tamějších „Indians“, kde odehrál dvě sezony za starší dorostence. Za juniory si tam však nezahrál.

To díky tomu, že v sezoně 2008/09 se vrátil do svého rodného města. V tom samém ročníku hrál za „B“ tým Gdaňsku. Díky svým výborným počínáním se v následujícím roce objevil na soupisce „Áčka“.

Od roku 2011 působil, loni nejproduktivnější hráč Rysů, v polském Krakově. Za tři strávené sezony v tomto klubu nasbíral neskutečné množství zkušeností. Hrál prakticky každý zápas! Není tedy divu, že se dostal i do výběru polské reprezentace.

V národním týmu odehrál spoustu zápasů, kde se mu nevedlo zle. Naposledy skončil polský výběr na 4. pozici v Divizi IA. Tedy o jednu třídu níže, než je elitní skupina nejlepších týmů světa.

Ještě předtím však hrál za mládežnické národní týmy. Nejdříve za starší dorostence a bezprostředně poté i za juniory.

V hracím ročníku 2014/15 se dostal do Třince. Odehrál několik zápasů v extralize a pak byl poslán na hostování do Havířova. V další sezoně se však stal oporou Frýdeckých a i díky němu vybojovali Rysi postup do první ligy.

Loňská sezona byla pro něj povedená. Hrál českou nejvyšší hokejovou soutěž v Třinci spolu s WSM ligou ve Frýdku-Místku. Jak již bylo zmíněno, tak Aron se loni stal nejproduktivnějším mužem našeho týmu. I díky tomu na něj můžeme spoléhat v další sezoně. V té bude cíl jednoznačný. Být i nadále produktivní a skončit v první osmičce pro play-off.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno