17.07.2017 | Michal Raška

Představujeme hráče "A" týmu HC FM: útočník Vít Christov

Dnes tady máme dalšího útočníka Frýdku-Místku. Tento dvacetiletý odchovanec HC Ocelářů Třinec a mistr světa v in-line hokeji juniorů, je velký oblíbenec u fanoušků.

Vít začínal hrát v pěti letech, kdy si ze svých oblíbených sportů hokeje, fotbalu a tenisu vybral právě hokej. Brázdit po ledě začal v nedalekém známém Třinci. Tam si prošel všemi věkovými kategoriemi. V mladším dorostu si zahrál závěrečný turnaj, kde skončili na 5. místě. V sezóně 2012/13 si s Oceláři Třinec ve starším dorostu zahrál finále play-off, kde podlehli staršímu dorostu Karlových Varů 0:2 na zápasy, a stal se vicemistrem extraligy.

V další sezóně už dostal šanci i v juniorce, přestože hrál i za starší dorost. S juniorkou Třince vypadli ve čtvrtfinále play-off s Litvínovem 2:3 na zápasy a se starším dorostem skončili už v osmifinále po neúspěšné sérii 1:3 s Českými Budějovicemi.

V následující sezóně 2014/15 dostal šanci v mužích, kde si mohl zahrát dva zápasy a tři už i ve Frýdku-Místku. V této sezóně ale hrál převážně za juniorku Ocelářů Třinec, kde za 49 zápasů nastřílel 19 branek a 14 asistencí. Bohužel se v této sezóně neprobojovali do play-off. Taky si zahrál za český národní tým do devatenácti let, kde se hrají jenom přátelské utkání, kterých si zahrál deset.

Sezóna 2015/16 už patřila mezi ty jeho úspěšnější, jelikož s Frýdkem-Místkem postoupil do 1. ligy. Taky si zahrál čtyři zápasy v extralize za Oceláře a na sedm zápasů se podíval i na svoje kamarády do juniorů Ocelářů Třinec. K tomu přidal taky pět startů za národní tým do dvaceti let, na mistrovství světa do Finska se ovšem nepodíval. Následující sezónu strávil jak ve Frýdku-Místku, tak na hostování v Novém Jičíně.

zdroj: ihcnj.cz Zleva: Vít Christov, Jan Zahradníček.

Mimo standardní hokej se věnuje taky in-line hokeji, ve kterém se stal v roce 2015 juniorským mistrem světa v Argentině a rovněž mistr extraligy juniorů v dresu Nového Jičína.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno