09.07.2018 | Mario Schüler

Regionální ligu juniorů zahájí Frýdek-Místek na ledě Karviné

Regionální liga juniorů, soutěž, která vstupuje po změně v mládežnických soutěžích na hokejovou mapu, se vrací i do HC Frýdek-Místek.

Při pohledu na hrací systém, ročníky, které budou v soutěži nastupovat, se celá Regionální liga juniorů podobá loňské Regionální soutěži staršího dorostu.

HRACÍ SYSTÉM

Regionální liga juniorů se bude hrát tříbodovým systémem. V případě, kdy po odehrání základní hrací doby nebude znám vítěz, budou o vítězi rozhodovat samostatné nájezdy a to tři z každého týmu.

HERNÍ MODEL PRO ZÁKLADNÍ ČÁST SOUTĚŽE

Celkem 83 mužstev se zapojí do letošní Regionální ligy juniorů. Ty budou rozděleny podle územní do 14 skupin A – N. V každé skupině se představí minimálně pět týmů, ale ve většině případů to bude šestice bojujících celků. Hrát se bude dvoukolově a při pohledu na skupinu „N“, kde startuje Frýdek-Místek, Poruba, Opava, Orlová, Karviná a Český Těšín je všem jasné, že každý tým z této skupiny odehraje porci deseti zápasů. Hrát se bude od září do října.

NADSTAVBOVÁ ČÁST SOUTĚŽE – HERNÍ MODEL

Týmy, které skončí po základní části soutěže na 1. a 2. místě, postoupí automaticky do nadstavbové skupiny „S“. Do této skupiny se rovněž podívají stejně umístěné týmy ze skupiny „L a M“. Skupina bude dále doplněná o dva nejlépe umístěné týmy ze třetích míst a bude tak mít celkem 8 účastníků. Hrát se bude čtyřkolově (28 utkání) a body ze základní části soutěže se nezapočítávají. Prvním tým ve skupině „S“ postoupí do další skupiny. V té se bude bojovat o postup do Extraligy juniorů. O nejvyšší juniorskou soutěž si to rozdají čtyři nejlepší týmy (vítězové nadstavbových skupin „O, P, R, S“. Ve skupině o postup se bude hrát dvoukolově (6 utkání) a ani v tomto případě se výsledky z předchozích částí soutěže nezapočítávají. Do ELJ postoupí první dvě nejlépe umístěná mužstva.

Pro týmy, které skončí po odehrání první části soutěže na 4. – 6. místě je připravená skupina „Y“, kde se bude hrát O umístění. Do této skupiny budou mít namířeno celky ze skupin „L, M, N“ a nejhůře umístěný tým z 3. místa. Hrát se bude tříkolově, tedy 27 zápasů a ani zde se výsledky z první části soutěže nebudou započítávat.

HRACÍ SYSTÉM

Utkání všech částí této soutěže se hrají tříbodovým systémem. Není-li určen vítěz utkání v základní hrací době, hraje se utkání do rozhodnutí s tím, že se nehraje prodloužení, ale následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání po třech nájezdech na obou stranách.

SKUPINA „L“ - Warrior Brno, Technika Brno, Boskovice, Hodonín, Uherský Brod a Uherský Ostroh

SKUPINA „M“ – Prostějov, Kroměříž, Valašské Meziříčí, Nový Jičín, Černí Vlci, Šumperk

SKUPINA „N“ – Český Těšín, Karviná, Orlová, Frýdek-Místek, Poruba, Opava

Rozlosování základní části RLJ

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno