" />
12.10.2017 | Petr Sumbal

Rysi proti Vlkům. Béčko chce udržel čelo tabulky v Českém Těšíně

"B" tým rysů zahájilo sezonu Krajské ligy na jedničku. Ze čtyř prvních kol si připsalo tři vítězství a s devíti body se nachází na druhém místě tabulky, pouze o skóre za první Studénkou. V sobotu se mladý tým Frýdku-Místku utká s Českým Těšínem, který se nachází uprostřed tabulky.

"B" tým chce potvrdit povedený vstup do sezony

Béčko Frýdku-Místku vstoupilo do nové sezony úspěšně. Mužstvo složené povětšinou z mladíků si počíná v seniorské soutěži zatím velmi obstojně, pouze jednou poznalo pachuť porážky. To když ve druhém kole nestačilo doma na béčko Poruby.

Zbylé tři utkání už však byly pro rezervu Frýdku-Mísktu za tři body. V první kole v divoké přestřelce béčko porazilo Rožnov pod Radhoštěm 7:5, poté uspělo i ve vyrovnaném utkání na ledě Bohumína (2:1) a naposledy před domácím publikem srazilo na kolena Krnov (4:1).

„Věděli jsme, že má Krnov starší hráče, kteří mají zkušenosti a že naše rychlost by na ně mohla platit,“ řekl k poslednímu vítěznému utkání trenér René Slanina. „Myslím, že všichni soupeři budou mít proti nám problémy, když budeme makat tak jako v první a třetí třetině,“ řekl po zápase střelec jedné z branek Ondřej Fiala.

Hlavním tahounem týmu je zatím Tomáš Mičulka, který si připsal tři branky a k tomu přidal čtyři asistence. Ze vstřeleného gólu se radoval ve dvou posledních zápasech a rád by svou sérii natáhl na tři utkání.

Český Těšín zatím pravidelně střídá vítězství s porážkami

Český Těšín má po čtyřech kolech zatím padesátiprocentní úspěšnost. Sezonu zahájil vysokým vítězstvím 8:1 nad Horním Benešovem, pak ale nestačil na zatím stoprocentní Studénku (3:6). Ve třetím domácím utkání v řadě se ale vrátil zpět do ráže a porazil "B" tým Nového Jičína 9:1.

Naposledy hráli těšínští Vlci na ledě Orlové a zejména obrana nevyšla z tohoto utkání dobře. Český Těšín prohrál 5:11 a dodržel tak trend, že po vítězství zatím vždy následuje porážka. Nyní by tedy měli Wolves vyhrát, to ale nebudou chtít rysi v souboji týmů s šelmou ve znaku dopustit.

zdroj: ctvolwes.cz

Český Těšín má ve svých řadách hned dva pětigólové střelce, Jana Křibíka a Petra Malíře. Druhý jmenovaný ke svým pěti gólovým úspěchům přidal ještě šest asistencí a vládne týmové produktivitě. Pozor by si měli rysi dávat také na Tomáše Foltyna, který má na kontě osm kanadských bodů (2+6). V brance zatím Wolves spoléhají na Kamila Pavlíčka, který odchytal všechny čtyři utkání a inkasoval v nich 19 branek.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno