12.08.2017 | Petr Sumbal

Soupeři ve WSM lize: HC Energie Karlovy Vary

Zahajujeme nový letní seriál. Ještě než se rozproudí bitvy ve WSM lize, představíme si všechny její účastníky, se kterými se budou frýdecko-místečtí hokejisté utkávat. Začínáme Karlovými Vary, které do WSM ligy sestoupily z extraligy.

Hokejový tým byl v Karlových Varech založen v roce 1932 pod názvem SK Slavia Karlovy Vary. V padesátých letech klub hrál tehdejší nejvyšší československou soutěž, později z ní ale vypadl a svého času se dokonce propadl až do krajského přeboru. Dokázal se ovšem odrazit ode dna a v roce 1997 mohl oslavovat návrat do extraligy. V té zažili zelenobílí největší slávu v roce 2009, kdy oslavili mistrovský titul.

V české nejvyšší soutěži se pak energetici s většími či menšími problémy drželi až do minulé sezony. To už se mladý a nezkušený tým zachránit nedokázal. Východočeši obsadili v základní části předposlední místo, stejně jako v následném play-out. V baráži pak vše vyvrcholilo třetím místem o jediný bod za Jihlavou a hořkým sestupem do WSM ligy.

Před novou sezonou Karlovarští zbrojí na postup zpět do extraligy. Klub už posílili brankář Filip Novotný ze Sparty, obránci Daniel Krejčí ze Zvolenu a slovinský reprezentant Matič Podlipnik z Lyonu nebo útočník Stanislav Balán z Vítkovic.

Výrazná změna potkala Karlovy Vary na manažerském postu. Po šestadvaceti letech klub opustil generální manažer Miroslav Vaněk, tuto funkci už místo něj vykonává Karel Holoubek. Energie navíc přes léto navázala spolupráci s čínskou společností Grand Europe Association, do lázeňského města dokonce zavítala pětice hráčů z čínského Qiqiharu.

V přípravě zatím Východočeši poměřili síly dvakrát s Litvínovem a z této konfrontace vyšli s jednou porážkou a jedním vítězstvím.

Své domácí zápasy hrají Karlovy Vary v KV Areně vybudované roku 2010. Ta má pro hokejové účely kapacitu 6 000 míst a hostila už mistrovství světa v basketbalu žen (2010) a mistrovství Evropy ve volejbale mužů.

S Energií Karlovy Vary se Frýdek-Místek utká hned v prvním kole WSM ligy 9. září, hrát se bude v KV Areně.

Přípravná utkání Karlových Varů:

Litvínov 4:3 (náj.) Karlovy Vary

Karlovy Vary 5:1 Litvínov

Foto zdroj: www.hokejkv.cz

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno