22.04.2018 | Mario Schüler

Starší žáci sezona 2017/2018

V žákovských soutěžích měli hokejisté HC Frýdek-Místek v kategorii starších žáků.

Družina trenérů Tomáše Snášela a Vojty Trnky se v soutěži, která byla rozdělená na dvě části, postupně utkali. V základní části změřili své síly s HC RT Torax Poruba, HC Vítkovice Ridera, HC Vlci Český Těšín, Metropolia Silesia, HK Opava, HC AZ Havířov 2010, HC Orlová, HC Oceláři Třinec a SK Karviná.

Začátek soutěže nevyšel hráčům podle jejich představ, když v úvodním zápase prohráli na ledě nedaleké Karviné 6:3. Po nevydařeném vstupu do soutěže servírovali mladí rysi divoké menu v zápase 2. a 3. kola. Ve druhé kole se poprvé hráči představili na domácím ledě a jejich první domácí vystoupení přineslo gólové hody. Řádění Frýdku-Místku odnesli mladí Oceláři. Výhru 13:7 režíroval útok David Fluksa – Matěj Kubiesa – Dominik Berski, který zaznamenal celkem 24 kanadských bodů (10 + 14). Kanonáda ze zápasu 2. kola mladým rysům byla málo a tak řádili i na ledě Orlové. Ta schytala na svém ledě debakl 17:2. Orlovští pocítili, jaké to je, hrát proti rozjetému útoku Fluksa – Kubiesa – Berski. Ten si připsal 14 gólů v zápase. Další zápasy základní části přinesly radosti z vítězství a taky zklamaní. Dvě největší prohry čekaly na hráče nejprve v 9. kole na ledě Vítkovic, kde se hráčům Frýdku-Místku nepodařilo vstřelit ani jeden gól a z Ostravy se vrátili s výpraskem 9:0. Ještě hůř bylo svěřencům Tomáše Snášela a Vojty Trnky 19. listopadu, kdy v Havířově schytali debakl 11:5. S celkovým počtem 19 bodů obsadili Frýdecko-Místečtí konečné 6. místo po základní části a z posledního možného místa se podívali do nadstavbové skupiny, ve které hrály lépe umístěná družstva z Olomouckého a Moravskoslezského kraje.

V nadstavbové části se hokejisté HC Frýdek-Místek postupně utkali s Orlovou, Krnovem – mládež, Novým Jičínem, Olomoucí, Uničovem, Vítkovicemi, Šumperkem, Opavou a Vítkovicemi.

Deset zápasů a šťastná sedmička

Boje v nadstavbové skupině začali hráči na ledě Olomouce, kde si připsali první a zasloužené vítězství 8:1. O týden později zavítali do haly Polárka hráči Krnova, kteří na naše hráče nenašli recept a všechny body nechali ve Frýdku-Místku, který zvítězil 5:1. Po dvou výhrách čekala naše hráče cesta až do vzdáleného Šumperku. Draci si doma otevřeli střelnici a za šedesát minut hry natočili našim hráčům desítku (10:2). Z debaklu se Snášelova družina dokázala oklepat a v dalším utkání si doma poradili s Uničovem 6:2. Po této výhře si hráči do tabulky připsali body za dvě remízy. Tu první uhráli na ledě Nového Jičína 4:4 a druhý bod si připsali v odvetném utkání v Krnově 3:3. Odvetný zápas mezi Frýdkem-Místkem a Šumperkem měl i v hale Polárka svého jasného vítěze. Šumperští dominovali i ve druhém vzájemném měření sil a odvezli si pohodové vítězství 11:1. Ani další utkání, které se hrálo v Uničově, Frýdecko-Místečtí nezvládli a odjeli s nepořízenou (7:2). Poslední dva zápasy celé hokejové sezony byly už v režii týmu HC Frýdek-Místek. Ten nejprve zdolal doma Olomouc 7:3 a o dva dny později se rozloučil se sezonou 2017/2018 výhrou proti Novému Jičínu 5:2.

V nadstavbové skupině odehráli starší žáci HC Frýdek-Místek porci deseti zápasů. V těch dokázali sedmkrát bodovat a pouze ve třech případech odcházeli z ledu s nepořízenou. V tabulce skončili hráči na konečném 5. místě se ziskem 12 bodů.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno