07.07.2018 | Mario Schüler

Zdenko Hudeček odmoderoval konec školního roku a už se těší na juniorskou sezonu

Zdenko Hudeček byl v uplynulé sezoně kapitánem mladšího dorostu. V té letošní ho budou fanoušci vídat v dresu, ale nikoliv staršího dorostu, ale rovnou v kategorii juniorů.

Zdenko, když se vrátíme do loňské sezony, tak v té jsi oblékal pravidelně dres s kapitánským „C“. Cítil jsi v týmu nějakou výjimečnou roli?

„Výjimečný jsem se nějak necítil, ale spíše zodpovědný za tým.“

S týmem mladšího dorostu jste dokázali pod taktovkou úspěšného trenéra Radima Nečase postoupit do nadstavbové skupiny o postup. Určitě jste si tak splnili cíl, kterým bylo vyhnout se druhé skupině, kde se hrálo o konečné umístění v soutěži. Jak se hrálo pod trenérem Nečasem, který patří ve Frýdku-Místku k trenérům s mnoha zkušenostmi a řadou úspěchů?

„Pan Nečas je zkušený trenér, který vždy věděl, co dělá a taky to šlo poznat. Postoupili jsme se do skupiny, ve které se hrálo o postup do extraligy mladšího dorostu a to byl náš cíl.“

Na které zápasy z loňské sezony se ti vzpomíná dobře a na které bys nejraději zapomněl?

„Výborný zápas jsme odehráli proti Vítkovicím, i když jsme po 10 minutách prohrávali 4:0. O přestávce jsme si něco řekli a začali si plnit své úkoly a práci na ledě. No a výsledkem byla nakonec výhra 6:5 po nájezdech. Zápas, na který bych rád zapomněl, bylo domácí vystoupení s Vítkovicemi. To se nám vůbec nevydařilo a prohráli jsme ostudně 10:4.“

V průběhu domácích zápasů byl na tribuně pravidelně přítomen někdo z tvých rodičů, kteří tě podporovali. Vnímal jsi nějak jejich přítomnost na zápasech nebo ses soustředil na dané utkání?

„Přítomnost vnímám, ale snažím se soustředit na dané utkání, abych podal co nejlepší výkon.“

Sezona 2018/2019 přinesla díky rozhodnutí Českého svazu ledního hokeje důležitou změnu, díky které si hráči ročníku 2000 zahrají již v kategorii juniorů. Z mladšího dorostence je najednou junior. Jak toto rozhodnutí vnímáš a nemáš třeba obavy z toho, že nejmladší hráči můžou mít v juniorském hokeji problémy?

„Obavy zase až tak nemám. Už minulý rok jsem si vyzkoušel zápasy za starší dorost, kde ty 3 ročníky už byly, takže jsem si už trochu zvykl.“

Trenérské duo Lubomír Klosík - Tomáš Lednický povedou kategorii juniorů. S těmito trenéry ses měl možnost setkat už v letní přípravě. Jak bys zhodnotil letní dril pod vedením této trenérské dvojice?

„Suchá příprava byla velmi kvalitní a myslím si, že se to projeví i ve výsledcích na ledě.“

Se závěrem přípravného období přišel taky konec školního roku. Pro tebe to bylo vlastně loučení se základní školou. Můžeš popsat své pocity, když jsi opouštěl školu po devíti letech a už se do ní jako student nevrátíš?

„Je to zvláštní pocit, když si uvědomím, že jsem tam začal chodit jako malý kluk a odcházím téměř dospělý a vím, že se jako žák opravdu do této školy nevrátím.“

Sociálními sítěmi proběhla i zmínka s fotografií, kde jsi byl v pozici moderátora. Byla to určitě akce pro žáky 9. tříd, kteří od září nastoupí v některé ze středních škol. Jak sis roli moderátora užil?

"Užil jsem si to náramně. Byla to pro mě skvělá zkušenost, i když před začátkem jsem měl trému, ale nakonec jsem to zvládl.“

Mimo hokeje je tě možné taky vidět mezi pomocnými rozhodčími v boxu časoměřičů. Jak se ti tato práce a hlavně zkušenost být mezi rozhodčími líbí?

„Práce se mi velmi líbí. Je to skvěla zkušenost a jsem rád, že jsem takovou šanci dostal.“

Roli moderátora jak už bylo zmíněno, sis vyzkoušel se závěrem školního roku. Dočkáme se tvého příspěvku i v podobě hlášení při některém ze zápasů HC Frýdek-Místek?

„Určitě bych to někdy mohl zkusit.“

Od srpna se vydáte na led, který bude již v Polárce připraven. Určitě se těšíš, protože na řadu přijdou i zápasy. Máš vybrané soupeře, se kterými by ses chtěl v přípravě potkat?

„Na led se těším moc, soupeře nemám vybrané žádné.“

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno