31.03.2018 | Mario Schüler

Zlato a bronz z turnaje hráčů ročníku 2010 a 2009 v Turnově

Hokejisté Frýdku-Místku ročník 2009 a 2010 se v minulém týdnu vydali na turnaj do vzdáleného Turnova.

Hráči ročníku 2009 se v první hrací den utkali s Hamíkovem (předměstí Bratislavy) a v obou zápasech (jedno utkání hráno na dvě poloviny) se z výhry radovali frýdecko-místečtí hokejisté 6:1 a 5:1. Ve druhém utkání změřili své síly naši hráči s Hodonínem a první poločas přinesl remízu 3:3. Druhá polovina už patřila hráčům od řeky Ostravice, kteří zvítězili s přehledem 6:0.

Druhý hrací den přinesl porci tří zápasů. Frýdecko-Místečtí nastoupili ve svém prvním představení druhého hracího dne proti Spartě Praha, se kterou uhráli nejprve remízu 4:4 a poté excelovali a nadělovali. Sparta schytala šest gólů. Ve druhém utkání byl nad naše síly Hradec Králové, který v obou poločasech vyhrál 5:0. Bohužel ani poslední zápas v základní části další turnajové vítězství nepřinesl. S výběrem Pro Hockey naši hokejisté prohráli 0:3 a 1:4. V základní části skončili hokejisté HC Frýdek-Místek na 3. místě a v neděli je tak čekal souboj s Hamíkovem o postup do semifinále. Semifinále se povedlo vybojovat, ale o účast ve finále turnaje je připravil výběr Pro Hockey. Našim hráčům tak nezbývalo než najít síly pro poslední zápas turnaje, ve kterém hráli o bronz se Spartou. Medailové utkání zvládli šťastněji frýdecko-místečtí hokejisté, kteří po divoké přestřelce 8:7 slavili zisk bronzových medailí.

Základní skupina:

HC Frýdek-Místek – Hamíkovo 6:1 a 5:1
HC Frýdek-Místek – SHK Hodonín 3:3 a 4:0
HC Frýdek-Místek – HC Sparta Praha 4:4 a 6:0
HC Frýdek-Místek – Mountfield Hradec Králové 0:5 a 0:5
HC Frýdek-Místek – Pro Hockey (výběr) 0:3 a 1:4

Čtvrtfinále:

HC Frýdek-Místek – Hamíkovo 10:3

Semifinále:

HC Frýdek-Místek – Pro Hockey 2:6

O 3. místo:

HC Frýdek-Místek – HC Sparta Praha 8:7

O rok mladší hráče Rysů (ročník 2010) čekalo v základní skupině hned pět zápasů a to proti Trenčínu, Kladnu, Turnovu, Spartě a N´urnbergu.

Stejně jako u o rok starších hráčů se i v tomto případě hrálo fotbalově a to na dva poločasy. V úvodním zápase turnaje zneškodnili Palátovi svěřenci Trenčín 9:0 a 9:2. Gólovou výuku předvedli hráči ze severovýchodního koutu ČR hned ve svém druhém utkání. V tom nastoupili proti N´urnbergu a radovali se z vysokého vítězství v obou poločasech (12:1 a 22:0). Pražská Sparta byla třetím soupeřem našich hokejistů. Ti odehráli vyrovnané oba poločasy, ale bodoval pouze soupeř. Proti domácímu Turnovu už byli mladí Rysi opět střelecky při chuti a radovali z výhry v každém zápase. V posledním utkání změřili síly naši hráči s Kladnem, se kterým uhráli v prvním poločase remízu 4:4 a ve druhém zvítězili 5:2.

V základní skupině obsadili hráči 2. místo, čímž se probojovali až do semifinále. V tom družina Pavla Paláta narazila na Kladno, přes které se hráči probojovali až do finále turnaje. Finále nabídlo souboj Sparty Praha a Frýdku-Místku. Zápas o nejcennější kov se proměnil v jasnou záležitost Slezského týmu, který Spartu doslova smetl 15:3.

Základní skupina:

HC Frýdek-Místek – HC Dukla Trenčín 9:2 a 9:0
HC Frýdek-Místek – N´urnberg 12:1 a 22:0
HC Frýdek-Místek – HC Sparta Praha 2:4 a 1:2
HC Frýdek-Místek – HK Turnov 3:0 a 4:2
HC Frýdek-Místek – Rytíři Kladno 4:4 a 5:2

Semifinále:

HC Frýdek-Místek – Rytíři Kladno 10:3

Finále:

HC Frýdek-Místek – HC Sparta Praha 15:3

Mladí hráči HC Frýdek-Místek se neztratili ani v individuálních disciplínách.

Ročník 2010

MATYÁŠ KANDRÁK – NEJRYCHLEJŠÍ HRÁČ A STŘELEC

MATĚJ BALVÍN – NEJTVRDŠÍ STŘELA

Ročník 2009

VINCENT TEICHMAN – NEJPŘESNĚJŠÍ STŘELEC - 2. MÍSTO

MATĚJ DOUPAL – OBRATNOST A JÍZDA - 2. MÍSTO

Více fotografií:

Foto z turnaje

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno